Ważne

Windows 8 zadebiutuje w sierpniu 2012, Windows 9 – 2014?

tablet windows 8

W świecie systemów operacyjnych ostatnio sporo się dzieje. Firma Apple udostępniła najnowszą wersję swojej platformy – iOS 5, internetowy gigant Google zaprezentował jeden system zarówno dla tabletów, jak i smartfonów – Androida Ice Cream Sandwich, natomiast Microsoft podzielił się wieloma informacjami na temat swojego Windows 8. I to właśnie ten ostatni system jest najbardziej wyczekiwany nie tylko przez internautów, ale także przez wielu producentów tabletów.

Na tegorocznej konferencji Build, podczas której zaprezentowana została wersja deweloperska Windows 8, przedstawiciele koncernu z Redmond zaznaczali, że jest to pre-beta, której jeszcze daleko do oficjalnego, komercjalnego debiutu na rynku. I tak, zaczęto spekulować kiedy doczekamy się tego momentu. Według najnowszych, całkowicie nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji, Windows 8 ma mieć rynkową premierę w sierpniu 2012 roku. Żeby było jeszcze ciekawiej – ledwie dwa lata później (w 2014 roku) ma zadebiutować kolejna wersja systemu – Windows 9.

Beta Windows 8 ma być rzekomo gotowa na styczniowe targi CES 2012. Windows 8 RC (Release Candidate) ma się pojawić w okolicach kwietniowego MIX 2012, natomiast RTM – w czerwcu. Ostatecznie, komercyjny, rynkowy start Windows 8 ma mieć miejsce w sierpniu 2012 roku.

Windows 9 z kolei w wersji deweloperskiej ma zawitać na Build 2013, beta ma zostać wydana w okolicach CES 2014, Release Candidate kilka miesięcy później, podczas MIX 2014. Ostatecznie Windows 9 można się rzekomo spodziewać w listopadzie 2014.

Warto przypomnieć, że według analityków, do końca 2014 roku 15% rynku tabletów ma należeć do Microsfotu.

źródło

Komentarze

 • ert

  sierpniu 2012.. nie spiesza sie bo wiedza ze koniec swiata idzie i i tak nie zdaza tego sprzedac… a tak serio to te przeciagajace sie procedury wypuszczania systemu operacyjnego powoduja ze w jak juz wyjdzie to bedzie wygladal staro.. lipa

 • WiteK

  Ale o co chodzi,zmiana systemu co dwa lata to mi portfel ogołoci.
  Po co?

 • mico

  Czy może mi ktoś powiedzieć z czego wynika tak długi czas do wprowadzenia nowej Windy na rynek ?

  Chyba koncern typu MS mający nieograniczone możliwości jest w stanie zatrudnić nieograniczoną liczbę ludzi pracujących 24h/dobę i powinni być w stanie napisać i przetestować taki system w ciągu 3 miesięcy… Jak widać nie są, więc z czego to wynika?

  • jankov

   mico, Twoje tezy są naprawdę bardzo naiwne.

   • mico

    właśnie tego nie rozumiem (nie muszę chyba znać się na wszystkim?) więc jeśli Ty wiesz to może się podzielisz tą wiedzą?
    Może po prostu dla MS nie jest to w ogóle priorytetowy produkt i o to chodzi?

    • jankov

     Systemy operacyjne z tak długą historią jak Windows są bardzo skomplikowane. Wprowadzanie zmian wiąże się z nieustannymi testami czy przez przypadek inne partie systemu nie zostały naruszone. To oczywiście trwa. Sama kompilacja Windowsa jako całości to długie godziny pracy klastra serwerów budujących. Ale to nie wszystko. Jak w każdym projekcie, dorzucanie większej ilości ludzi nad nim pracujących nie przyśpiesza proporcjonalnie pracy. Paradoksalnie, może się stać na odwrót po przekroczeniu pewnej wielkości zespołu (paraliż komunikacyjny). Hierarchizacja pracy oczywiście pomaga, ale w końcu niezliczone zalezności między modułami skutecznie uniemożliwiają przyspieszenie prac nad całym systemem. Choćbyś nawet płacił wszystkim po 1 mln USD miesięcznie to nie przeskoczysz tych problemów. W wielkim skrócie i uproszczeniu tak to wygląda.

 • drako

  Jankov dobrze powiedzial, ale to nie wszystko! Gdyby wypuscili za szybko nowy produkt to stary nie przyniosl by takich zyskow jakich oczekiwali. Oni beda trzymali tak dlugo stasze produkty az konkurencja ich nie do goni ze swoja technologia.

 • no taa… zgadzam się z drako, jankov dobrze mówi,ale to jeszcze nie wszystko! windows 9 będzie miał nowe większe menu,ikonę menu start i tastkbar!

 • zyski? raczej większe niż oczekiwali!
  jeśli wypuszczą nowy, wszyscy go kupią i nikt nie posmakuje starego!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona