Ważne

To już pewne: będą tablety HP z Windows 8

Windows 8 może się okazać szansą na wyjście z cienia na tabletowym rynku nie tylko dla Microsoftu, ale także poszczególnych producentów sprzętu, którym dotychczas nie wiodło się na nim zbyt dobrze. Należy do nich bez wątpienia zaliczyć Hewlett Packard – producenta, który to w ostatnim czasie nie do końca wiedział czego chce. Początkowo zapowiadał wycofanie się z produkcji wszelkiego typu komputerów, po czym – po zmianie CEO – z Leo Apothekera na Meg Whitman – decyzję zmieniono. Co więcej, wiadomo już, że na rynku pojawią się kolejne tablety HP!

Na pewno pamiętacie, jak w sierpniu miała miejsce wielka wyprzedaż tabletów HP TouchPad. Wtedy to również zaczęto się zastanawiać czy produkcja komputerów HP ma sens i czy nie rozsądniej by było z niej zrezygnować, co od początku wydawało się absurdalnym pomysłem. Po przemyśleniu całej sprawy (pod wieloma względami, a przede wszystkim finansowym i strategicznym), przeanalizowaniu rynkowych analiz i wielu spotkaniach w gronie zarządu, firma zdecydowała się na zachowanie działu odpowiedzialnego komputery oraz tablety.

Co więcej, Meg Whitman wyraziła zainteresowanie Windows 8 i zapowiedziała, że w przyszłym roku możemy się spodziewać nowych tabletów pracujących w oparciu o ten system (ich ilość nie została sprecyzowana). Stwierdziła także, że wierzy, iż nie jest jeszcze dla HP za późno na możliwość odniesienia sukcesu na rynku dotykowych dachówek.

Cóż, wypada stwierdzić jedynie, że 2012 rok zapowiada się niezwykle interesująco.

źródło, źródło

Komentarze

 • Grzesiek

  Oby tylko HP poszedł po rozum do głowy i dobrze przetestowali swój sprzęt nim wyjdzie na rynek. Jeśli chodzi o notebooki czy netbooki, jestem bardzo zawiedziony tą firmą :/

  • LogIn

   Witaj,
   Mógłbyś powiedzieć co jest nie tak w ich notebookach? Ponieważ mam zamiar kupić Dv7 i wydaje mi się dobrą opcją.

   • Grupal

    Z serią dv daj sobie spokoj. Hpeki są mega awaryjnym sprzętem. Pierwsza z brzegu graficzka z google apropo awaryjności:
    http://obrazki.elektroda.net/23_1258664990.jpg

   • Sosna

    Sam mam jeszcze Hp DV8000 (od 5-6 lat), ale to chyba jakiś przypadek, ze działa (może dla tego że jedna z pierwszycha seria DV).
    Mój przyjaciel miał serię 9000 i naprawiono go raz na gwarancji (ale to dawno było i naprawa na niemieckiej gwarancji, ponieważ ten model nie był sprzedawany i serwisowany w Hp PL). Drugi raz był ostatni…, (znów padła płyta) wycieczka do Niemiec nie miała sensu, poddał się.

    Poczytaj o serwisie Hp w Polsce, ogólnie tragedia…

    Pomimo takiej wiedzy, postanowiłem jakiś rok temu zakupić wypasionego All In One od HP. Taki piękny 23” dotykowy wszytko w jednym na Core i5.
    Szczęście, że zakup zaplanowałem na miejscu u kumpla w sklepie.
    Pierwsza sztuka: po emocjonującej drodze do domu, wpadam, rozpakowuję, podłączyłem zasilacz i zasilacz się spalił. Zwrot komputera.
    Druga sztuka: na wszelki wypadek, pierwsze odpalenie w sklepie, rozruch systemu i pre instalacja Win7 pyta jaki język wybieram, wybieram PL i ??? ZWIECH !!! Już się nie podniósł. Zwrot do hurtowni po raz drugi.
    Trzeciej sztuki nie było, poddałem się. Może to było ostrzeżenie od losu ??!
    Dodam, że kosztował 5000.00 zł.

    Podkreślam, że nie opluwam HP, mam w pracy plotery, drukarki Hp i są dobre, szczególnie ploter. Serwer też mam HP i jest ok.
    Prawdopodobnie trzeba unikać lapków i komputerów do domowego użytku ??!!

   • Sosna

    Jeszcze jedno, osobiście polecił bym Dell’ka, najlepiej z gwarancją 3 lata NBD.
    Kupowałem dla wielu znajomych na Allegro, mam ulubionego sprzedawcę, wszyscy cieszą się laptopami i serwisem do domu w ciągu 24h…

 • kris

  za kilka miesiecy HP ogłosi wycofanie się zarowno z tabletow jak i z komputerów.

 • GieKa

  Tylko jakie to będą tablety? ARM czy x86?

 • IceCube

  Windows 8 – porażka.
  HP notebooki – porażka.
  HP tablet – prawdopodobna porażka.

  Porażka do sześcianu.

  Pozdrowienia dla czytelników i redakcji Tabletowo.pl!

  • LogIn

   Witaj

   Mógłbyś uzasadnić dlaczego uważasz Windows 8 za porażkę?
   Moim zdaniem jest wprost przeciwnie, to jest to na co rynek tabletów czeka.

   • hellypton

    Tak to jest pisać o czymś, czego się nie używało. Choć co do HP to się zgodzę. To, że potrafią produkować drukarki, nie znaczy że potrafią też komputery.

 • Sosna

  I ja też czekam na Win 8 i mój kumpel też czeka, myślę że wiele osób czeka na Win8…

  Nie pojmuje takiego głupiego paplania, Win8 będzie porażką, bo Win7 był porażką? A może win XP był porażką ? To jak wyjaśnić liczbę użytkowników wszystkich systemów Windows ??? Ile osób korzysta z iOS czy z Linuxa ?
  Ile aplikacji jest na Linuxa czy iOS, których nie ma na Windows, a ile jest w odwrotnej sytuacji ???

  Jaki system operacyjny ma tak wiele do zaoferowania ? Na jaki system jest tak wiele softu dla wszystkich branż?
  Pewnie, że Windows nie jest bez wad, ale czy jest coś idealnego ?

  • asiej

   Hm, a co ma iOS do Windowsa czy Linuksa? :D

   • Sosna

    A czy to nie są przypadkiem systemy operacyjne ???

   • Sosna

    Aaaaa tam, ja się na Jabłkach nie znam ;) Chodziło mi o Mac OS ;)

 • WaderPL

  Jeśli nie wierzycie że win 8 to porażka to tylko spróbujcie troszkę poruszać się po nim , rzeczywiście porażka sam sprawdzałem odinstalowałem natychmiast :) . Dodam że był to win 8 legalny od microsoftu . Jak nie dopracują tego zawiłego menu to będzie problem . Po tej zabawie stwierdzam że do windy potrzebne jest stare dobre menu od wersji komputerowych , a te menu kostkowe to tylko gadżet . Wystarczyłyby tylko te widgety jakie ma winda Vista i 7 i kompaktybilność ze starszymi programami a te cudowne kafelki to zbytek i wodotryski .
  Praktycznie to trzeba przez nie uczyć się na nowo nawigacji po systemie , te powiązania tych kostek z działaniem wywoływanym przez nie to obciach .
  W obecnym menu wybiera się akcję i działanie bardziej intuicyjnie . Może będzie lepiej jak dopracują to przełączanie do starego menu .

  • GieKa

   A na jakim tablecie zainstalowałeś ten W8? To “zawiłe” menu zostało zrobione specjalnie pod tablety i smartfony. “stare dobre menu od wersji komputerowych” na tabletach jest nieporęczne.

 • Sosna

  Echhh, legalny Win8 od Microsoftu…
  A zastanowiłeś się jaka to może być wersja, skoro zapowiedziana premiera Win 8, ma być w sierpniu 2012 roku ????
  To wersja: Windows 8 Developer Preview, czyli nawet nie Beta…
  Czyli jest szansa, że coś jeszcze poprawią ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona