Ważne

Dell z niecierpliwością czeka na Windows 8

tablet dell windows 8

Rynek tabletów internetowych pracujących w oparciu o Androida nie rozwinął się zgodnie z naszymi przewidywaniami – to słowa Michaela Della, który na konferencji Dell World 2011 wypowiadał się na temat przyszłości tego typu urządzeń w portfolio firmy. Okazuje się, że Dell z niecierpliwością czeka na rynkowy debiut Windows 8, a Androida traktuje jako przelotny i nic nieznaczący romans.

Dell zapowiedział, że jak tylko Microsoft udostępni najnowszą wersję systemu operacyjnego, firma przedstawi gamę produktów pracujących pod kontrolą Windows 8. Jeszcze przed udostępnieniem wersji deweloperskiej “ósemki” Dell stwierdził, że wygląda zachęcająco.

Romans Della z Androidem (w serii Dell Streak) Steve Felice tłumaczy chęcią poznania opinii o tego typu sprzęcie ludzi, którzy mogą nim być zainteresowani: wprowadziliśmy na rynek tablety z Androidem w małych ilościach, by sprawdzić reakcje klientów.

Warto wspomnieć wcześniejsze słowa Michaela Della, wypowiadającego się na temat swoich tabletów z różnymi systemami:

Nadal jesteśmy zainteresowani Androidem. Dodam, że nasze wczesne prace nad tabletem z systemem Windows 8 dały całkiem zachęcające rezultaty. Z tego powodu uważamy, że system powoli staje się konkurencyjnym środowiskiem. Nie sądzę, aby poza tymi dwoma [Androidem i Windowsem 8] były inne rentowne i sensowne alternatywy.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekanie na pierwsze rezultaty współpracy Della z Microsoftem. Oby faktycznie była tak owocna, jak przewiduje sobie Dell.

Na koniec dodam jeszcze tylko, że Dell nie jest pierwszym producentem, który oczekuje premiery Windows 8. Nie tak dawno podobne zdanie wyrazili przedstawiciele MSI dając nam do zrozumienia, że odstawiają Androida w kąt.

źródło

Komentarze

 • ghostcat

  Jeżeli W8 rzeczywiście spełni pokładane w nim nadzieje, to pewnie wielu producentów odstawi androida lub wepchnie go w niszę. Pożyjemy, zobaczymy. Straszakiem może być cena windowsowych tabletów, chyba, że wraz ze zmiana platformy, nie trzeba już będzie upychać tak mocnych bebechów i microsoft nie przegnie z opłatami licencyjnymi.

 • hellypton

  Windows 8 może wyprzeć Androida tylko w najdroższych urządzeniach. I to też tylko częściowo. Te ze średniej i niskiej półki będą mieć nadal Androida, bo inaczej nie mogłyby być atrakcyjne cenowo, a po drugie służą głównie do sieci, multimediów, rozrywki i tam Android sprawdza się bardzo dobrze.

 • tomson12a

  Tablety takie jak: Motorola Xoom czy Samsunga Galaxy Tab, a szczegolnie Asus transformer, sprzedają się bardzo dobrze. Wszystkie są na androidzie, a producenci jakoś nie narzekają. Przynajmniej nic mi nie wiadomo, bo na bieżąco śledze ten rynek. Obecnie tablety są dla ludzi mało znaną ciekawostką (nie licząc zachodniej mody wśród niektórych na iPada) ,a popularnym sprzętem dla gadżeciarzy i pasjonatów nowych technologii. I to właśnie o nich i przypadkowych nabywców walcza producenci. Dla innych zaś pozostaną drogą zabawką , za pieniadze której można by kupić dobrej klasy komputer PC , albo laptopa pracującego pod systemem windows. Najwidoczniej dell nie trafia w gusta pod względem stylistycznym i sprzetowym, pewnie marketingowym troche tez, bo wg mnie wina nie leży po stronie Androida.

  • tomson12a

   Marka Della, dobrą znana marką , ale znawca technologii i nowinek technicznych zawsze wybierze najlepszą dla siebie alternatywe (sprzetową opcje). Poki co, Dell na rynku tabletów nie jest konkurencyjny .

 • rootpl

  Mam Dell Streak 7 i chętnie kupiłbym znow coś od Dell’a bo jeśli chodzi o jakość wykonania ich sprzęt jest nie do pobicia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona