Będzie więcej tabletów od HTC - Tabletowo.pl
Ważne

Będzie więcej tabletów od HTC

Tabletowo.pl Będzie więcej tabletów od HTC Nowości

Jeszcze przed premierą pierwszego tabletu HTC – Flyer, większość z nas miała nadzieję, że sprzęt właśnie tego tajwańskiego producenta będzie w stanie powalczyć na rynku tabletów. Niestety, rzeczywistość wszystko zweryfikowała. O ile w przypadku parametrów technicznych nie można mieć zbyt wielu zastrzeżeń (można mieć przede wszystkim do procesora, który jest jednordzeniowy z taktowaniem 1,5 GHz, w momencie, gdy u konkurencji standard to dwurdzeniowa jednostka 1 GHz), tak nie można tego samego powiedzieć o jego cenie. Firma HTC zaczęła się ostatnio bardzo cenić, co spowodowało, że Kowalski zarabiający niewielkie pieniądze najnormalniej w świecie nie może sobie pozwolić na taki sprzęt. Ale kto wie, może inaczej będzie w przypadku kolejnych tabletów HTC. Bowiem producent planuje produkcję kilku kolejnych modeli (ale wracając na chwilę do cen: nie jest możliwe, żeby tablety HTC z lepszymi parametrami od Flyer, kosztowały mniej od niego…).

W zeszłym roku sprzedało się w sumie około 17 milionów tabletów na całym świecie (według IDC). Gartner twierdzi, że w tym roku zauważymy wielki wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami i sprzeda się ok. 54,8 milionów tabletów. I wcale nie ma się co dziwić, że są takie przewidywania – coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie własnych propozycji, a znaczna ich część właśnie w tym roku zadebiutuje na rynku. Wśród nich będą właśnie tablety HTC.

O tym, że HTC planuje kolejne urządzenia, wiemy już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz zostało to oficjalnie potwierdzone przez przedstawiciela firmy. I tak, Florian Seiche stwierdził, że HTC zamierza wydać jeszcze kilka tabletów internetowych.

Jednym z nich ma być HTC Puccini – urządzenie pracujące w oparciu o Androida, wyposażone w ekran o przekątnej 10,1″ (więcej tutaj). Niestety, Seiche nie potwierdził plotek na temat tego modelu i nie zdradził więcej informacji na temat jakiegokolwiek nadchodzącego tabletu producenta.

Cóż, pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Kto wie, może już na targach Computex 2011 HTC zaprezentuje swój kolejny tablet

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona