Na Computex 2011 zobaczymy ponad 10 tabletów z procesorami Intela - Tabletowo.pl

Na Computex 2011 zobaczymy ponad 10 tabletów z procesorami Intela

Tabletowo.pl Na Computex 2011 zobaczymy ponad 10 tabletów z procesorami Intela Nowości Plotki / Przecieki

Coraz większymi krokami zbliżają się targi Computex 2011. Jak się okazuje, mocno chce zaakcentować swoją obecność Intel, który obiecał prezentację ponad dziesięciu różnych tabletów ze swoimi procesorami. Ciekawe co na to nVidia… ;)

Już od dłuższego czasu Intel zapowiada ostre wejście na rynek tabletów. Dotychczas prym wiodła nVidia ze swoją dwurdzeniową Tegrą 2, a już pod koniec roku mają zadebiutować pierwsze urządzenia pracujące dzięki czterordzeniowej jednostce Tegra 3, o nazwie Kal-El (takie plany mają następujące firmy: Motorola, Asus czy Acer). Intel jednak nie zamierza odpuszczać i już jakiś czas temu zapowiedział swoisty kontratak.

Na targach Computex 2011 zobaczymy ponad dziesięć tabletów, które będą pracowały dzięki najnowszym procesorom Intela – Oak Trail. Mają to być urządzenia działające w oparciu o różne systemy operacyjne, w tym MeeGo i Androida Honeycomb czy Windows.

Warto przypomnieć, że Intel już od dłuższego czasu zapowiadał, że do końca roku pojawi się na rynku 35 różnych tabletów, których sercem będą procesory Intela (grafika poniżej). Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Tabletowo.pl Na Computex 2011 zobaczymy ponad 10 tabletów z procesorami Intela Nowości Plotki / Przecieki

Wracając jednak do targów Computex – zapowiadają się one bardzo ciekawie. Wiemy już, że podczas ich trwania firma ViewSonic zaprezentuje tablet ViewPad 7x z 7-calowym ekranem, działający w oparciu o Androida Honeycomb (według pierwszych informacji może być interesujący). Co więcej, kilka dni temu pojawiły się informacje, że trzech producentów: Asus, Acer i Lenovo, pracuje nad tabletami z Oak Trail Intela i Androidem 3.1 – kto wie, może i te modele zobaczymy podczas najbliższych targów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona