Ważne

Tablety Acera z czterordzeniowymi procesorami w połowie roku

Jeśli myślałeś, że stosowanie dwurdzeniowych procesorów w tabletach internetowych jest szczytem możliwości producentów, to byłeś w wielkim błędzie, z którego w tym momencie spróbuje Cię wyciągnąć Acer. Już w połowie roku mają mieć premierę dwa modele z czterordzeniowymi jednostkami, dzięki czemu mają być szybsze i o wiele bardziej wydajne niż znaczna część laptopów dostępnych obecnie w sprzedaży.

Co wiemy na temat samych urządzeń? Mimo tego, że na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, to już coś możemy o nich powiedzieć. Najważniejszy jest fakt, że będziemy mieli do czynienia z tabletami posiadającymi ekrany o przekątnej, odpowiednio, 7- i 10-cali. Co więcej, oba modele mają pracować pod kontrolą Androida (prawdopodobnie w najnowszej wersji – Honeycomb), a ich sercem ma być jeden z najnowszych, czterordzeniowych procesorów Intel Sandy Bridge.

Informacja ta nie pochodzi od byle kogo, bo od Lu Bing-hsian, menadżera do spraw sprzedaży firmy Acer. Stwierdził, że wprowadzanie na rynek kolejnych tabletów ma na celu stopniowe wycofywanie z rynku netbooków.

Nie oznacza to jednak, że Acer zaprzestanie produkcji netbooków, nic bardziej mylnego. Producent zamierza w dalszym ciągu tworzyć kolejne modele małych komputerów przenośnych, ale ma ich być zdecydowanie mniej niż obecnie.

Premiera obu tabletów Acera ma mieć miejsce w połowie roku, najprawdopodobniej w lipcu.

*na zdjęciu tablet Acer Iconia Tab A500

źródło, źródło

Komentarze

  • A o nowym typie baterii nic nie mowil? :-)
    Bo w obecnej technologii… to albo wydajne i ktorko dziala albo wydajne i 25 kg bateria…. w obu przypadkach taki tablet to pomylka.

  • Glexab

    Dokładnie, bateria okaże się pewnie słaba jak w asusie i będzie na 3h a na co komu tablet który trzyma tak krótko? Tyle to laptop może trzymać a to, że jest trochę cięższy ta się mu już wybaczyć w końcu nadrabia to parametrami.

  • Bo czy az tak super wydajny tablet jest potrzebny? W Crysisa na tym grac nie zamierzam. Jesli system jest dobrze zrobiony i zoptymalizowany to jak chodzi video w rodzialce 720p i reszta animacji, zmian menu jest plynna… co wiecej trzeba?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona