Tablety z Intel Atom Z670 na rynku w maju - Tabletowo.pl

Tablety z Intel Atom Z670 na rynku w maju

Tabletowo.pl Tablety z Intel Atom Z670 na rynku w maju Nowości

Na początku roku kilkoro producentów zapowiedziało swoje tablety, pracujące dzięki procesorom Intel Atom Z670 – wśród nich możemy znaleźć MSI Windpad 100W, Fujitsu Stylistic Q550 oraz Samsunga TX100 (Sliding PC 7). Na temat samej platformy Intel Oak Trail możecie przeczytać w informacji prasowej, którą znajdziecie poniżej. Co ciekawe, Intel potwierdza wcześniejsze doniesienia, że na rynku pojawi się 35 tabletów z procesorami Intel Atom, o czym pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku tutaj.

Najważniejsze informacje:

• Ponad 35 innowacyjnych produktów opartych na platformie do tabletów o nazwie kodowej „Oak Trail” od takich klientów, jak Evolve III, Fujitsu Limited, Lenovo, Motion Computing, Razer i Viliv, pojawi się na rynku od maja 2011 r.

• „Cedar Trail”, nadchodząca platforma Intela do netbooków i desktopów klasy podstawowej, zaoferuje takie funkcje, jak Intel® Wireless Music, Intel® Wireless Display, PC Synch i Fast Boot, a także ulepszoną obsługę mediów i grafiki oraz niższe zużycie energii.

• Innowacje wykraczające poza komputer PC: procesor Intel Atom Z670 do systemów wbudowanych umożliwia tworzenie mniejszych, cieńszych, bezwentylatorowych urządzeń, takich jak mobilne asystenty kliniczne, tablety przemysłowe i przenośne urządzenia kasowe.

• Platforma Atom realizuje intelowską strategię „dowolnego wyboru preferowanego systemu operacyjnego” i obsługuje systemy Google Chrome oraz Android, MeeGo i Windows, umożliwiając personalizację urządzeń.

Firma Intel Corporation poinformowała dziś, że platforma Intel Atom, poprzednio znana jako „Oak Trail”, jest już dostępna i zostanie zastosowana w urządzeniach, które pojawią się w sprzedaży od maja 2011 r. Ponad 35 innowacyjnych tabletów (czyżby tu była mowa o tym? – red.) i konstrukcji hybrydowych od takich producentów, jak Evolve III, Fujitsu Limited, Lenovo, Motion Computing, Razer i Viliv, wykorzystuje platformę „Oak Trail” i działa pod kontrolą szerokiej gamy systemów operacyjnych.

Ponadto na konferencji Intel Developer Forum w Pekinie firma zaprezentuje 32-nanometrową platformę Intel Atom następnej generacji, obecnie znaną jako „Cedar Trail”. Rozwiązanie to przyczyni się do powstania nowej generacji bezwentylatorowych, chłodnych i cichych, eleganckich i innowacyjnych netbooków, desktopów klasy podstawowej oraz konstrukcji typu „all-in-one”

Nowa platforma Intel Atom ‘Oak Trail’ i następująca po niej ‘Cedar Trail’ pokazują nacisk, jaki kładziemy na personalizację oraz mobilność netbooków i tabletów, oferując usprawnienia architektoniczne, które przekładają się na dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym oraz wyższą wydajność. Linia produktów Intel Atom obecnie rozwija się szybciej, niż przewiduje prawo Moore’a; w ciągu następnych trzech lat na rynek trafią produkty oparte na trzech różnych technologiach produkcyjnych

— powiedział Doug Davis, wiceprezes i dyrektor generalny Netbook and Tablet Group w firmie Intel.

Nowy procesor Intel Atom Z670, część platformy „Oak Trail”, oferuje ulepszone odtwarzanie wideo, szybkie przeglądanie internetu i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym bez obniżania wydajności. „Oak Trail” ma rozbudowane funkcje multimedialne, m.in. dekodowanie wideo 1080p oraz wyjście HDMI. Platforma obsługuje też Adobe Flash, zapewniając dostęp do bogatej treści oraz gier Flash.

Dzięki tym ważnym postępom w energooszczędności i wydajności procesor Intel Atom Z670 umożliwia uruchamianie aplikacji w różnych systemach operacyjnych, w tym Google Android, MeeGo i Windows. Ta wyjątkowa elastyczność zapewnia nowe doświadczenia oraz większą swobodę wyboru użytkownikom tabletów i konstrukcji hybrydowych, które łączą najlepsze cechy netbooków i tabletów.

Platforma umożliwia też budowanie mniejszych, cieńszych i efektywniejszych urządzeń poprzez integrację grafiki i kontrolera pamięci bezpośrednio na kości procesora. Procesor jest o 60 proc. mniejszy niż układy poprzedniej generacji i cechuje się niskim poborem mocy, co pozwala konstruować urządzenia bez wentylatora, które mogą działać nawet cały dzień na zasilaniu bateryjnym1. Dodatkowe funkcje to Intel Enhanced Deeper Sleep2, technologia zasilania, która oszczędza więcej energii w okresach bezczynności, a także zoptymalizowana technologia Intel SpeedStep . Sprzętowe wsparcie dla dekodowania HD zapewnia płynne odtwarzanie wideo 1080p przy minimalnym zużyciu energii.

Uzupełnieniem procesorów Intel Atom Z670 jest chipset Intel SM35 Express, bezołowiowa3 i bezhalogenowa4 konstrukcja z szybkim złączem USB 2.0 oraz technologią Intel High-Definition Audio, która zapewnia kinową jakość dźwięku.

Platforma nadaje się również idealnie do mniejszych urządzeń i systemów wbudowanych, takich jak tablety do zastosowań handlowych, medycznych i przemysłowych. Rozwiązania w rodzaju mobilnych asystentów klinicznych pozwalają personelowi medycznemu bezpośrednio wprowadzać dane do elektronicznych akt pacjentów i uniknąć wypełniania papierowych formularzy. Prowadzi to do ograniczenia pomyłek, lepszego przepływu pracy, wyższej produktywności, mniejszego zużycia papieru i obniżenia kosztów dodatkowych. Oprócz procesora Intel Atom Z670 firma oferuje model Intel Atom Z650 do urządzeń wbudowanych z 7-letnim cyklem wsparcia dla systemów operacyjnych Windows i MeeGo.

Platforma następnej generacji „Cedar Trail”, oparta na wiodącej 32-nanometrowej technologii produkcyjnej, zaoferuje ulepszone możliwości graficzne, w tym obsługę Blu-ray 2.0, dedykowany silnik multimedialny do odtwarzania wideo 1080p oraz dodatkowe opcje wyświetlania obrazu, w tym wyjścia HDMI i DisplayPort. Do nowych funkcji będą należeć technologie Wireless Music, Intel Wireless Display, PC Synch i Fast Boot. Ponadto ograniczone zużycie energii i niższy współczynnik TDP umożliwią tworzenie konstrukcji bezwentylatorowych, które będą działać dłużej na zasilaniu bateryjnym. Oznacza to znakomite właściwości akustyczne, bez szumu wentylatora, oraz większą wytrzymałość i estetykę konstrukcji. Intel obecnie przekazuje próbki platformy „Cedar Trail” wszystkim dużym producentom OEM i ODM. Użytkownicy mogą oczekiwać nowej generacji innowacyjnych urządzeń mobilnych i biurkowych opartych na platformie „Cedar Trail” w drugiej połowie 2011 roku.

źródło: Intel

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona