Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem spodziewany we wrześniu

Nie tak dawno na rynku telefonów komórkowych rozpoczęła się walka na ilość megapikseli w instalowanych aparatach, a ostatnio coraz popularniejsze staje się prześciganie na ilość rdzeni w procesorach. Sytuacja zdaje się przenosić na tablety internetowe. Początkowo panował trend stosowania jednordzeniowej jednostki, ale odkąd na rynku pojawiły się mobilne dwurdzeniowe chipy, coraz częściej możemy uświadczyć w tabletach procesorów dwurdzeniowych. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem ilość rdzeni znów ulegnie podwojeniu.

Nie jest tajemnicą, że Nvidia pracuje nad kolejnym procesorem, którego rynkowy debiut spodziewany jest w okolicy sierpnia. Mowa o czterordzeniowej jednostce Tegra 3, której nazwa kodowa to Kal-El. Według źródeł, do których dotarł portal Fudzilla, Motorola może być jednym z pierwszych producentów, który zastosuje ten procesor w swoim tablecie.

Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem – przyznajcie sami, że brzmi interesująco. Jeśli jego parametry techniczne będą podobne do Motoroli Xoom, a cena nieodstraszająca, to możemy mieć do czynienia z ciekawą propozycją dla wielbicieli “demonów prędkości”, bo niewątpliwie takim powinien być ten nadchodzący sprzęt (co potwierdza grafika na końcu wpisu).

Urządzenie ma zadebiutować w okolicy września. Od razu na myśl przychodzą targi IFA, które odbywać się będą właśnie na początku tego miesiąca w Berlinie. Oczywiście ekipa Tabletowo będzie na nich obecna i będzie na bieżąco informowała o ciekawych nowościach – być może także o nowym, ciekawym dziecku Motoroli.

Warto jednak wspomnieć, że Motorola nie będzie jedyną firmą, która zaoferuje nam, potencjalnym klientom, tablety z czterordzeniowymi procesorami. Taką chęć zadeklarował zarówno Asus, jak i Acer. Można się także spodziewać, że inni producenci będą podążać tą samą drogą, a to oznacza dla nas tylko jedno – mnóstwo ciekawego sprzętu!

Oby tylko producenci nie mieli klapek na oczach i nie zapomnieli, że istnieją także mniej wymagający klienci, którym dwurdzeniowy chip i doskonałe parametry techniczne zdecydowanie wystarczą. Nad takimi tabletami pracuje między innymi firma Archos – więcej tutaj.

Jeśli jesteście zainteresowani większą dawką informacji na temat nadchodzących procesorów, zajrzyjcie do tego artykułu.

źródło

Komentarze

  • Bolordezar

    /Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem – przyznajcie sami, że brzmi interesująco/ może i interesująco, Xoom tez miał być kolejnym cudem świata ale raczej nie powala na kolana idealnością. Myśląc w ten sposób to nigdy by się nie kupiło tego co jest na rynku w danym momencie bo już na horyzoncie widać coś nowego, więcej rdzeni, ramu i inne takie blebleble. Zresztą ciężko jeszcze kupić od kopa w sklepie IPad 2 tu w UK, niby jest ale jak idziesz do sklepu to nie ma :-)

  • tomp381

    Interesuje mnie tylko czas pracy na baterii w porównaniu do ipad2.

  • agn

    porównywalny lub słabszy na moje oko. Ale nie rozumiem, liczy sie działanie na baterii? zatem nic innego jak asus ze swoimi 16h bo przy nich apple ze swoimi 10h wygląda dość biednie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona