(fot. pexels.com)

Nowy, 16-calowy MacBook Pro ma zadebiutować w tym miesiącu

Apple ma szykować zupełnie nowego laptopa dla najbardziej wymagających użytkowników. Otrzyma on duży wyświetlacz, odświeżony wygląd i przebudowany mechanizm klawiatury.

Reklama

Nachodzi MacBook z największym ekranem

Według licznych nieoficjalnych informacji, nowy MacBook Pro ma oferować 16-calowy wyświetlacz. Mimo tego, ma on zachować wymiary zbliżone do obecnego 15,4-calowego modelu, a to za sprawą zastosowania smuklejszych ramek. Szczuplejsze ramki powinny również wpłynąć na wizualną atrakcyjność laptopa – nowy Pro będzie prezentował się nowocześniej.

Reklama

Kolejną pozytywną zmianą ma być nowa klawiatura. Zamiast wadliwego mechanizmu motylkowego, Apple ma postawić na przebudowany mechanizm nożycowy. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie potrzebny kolejny program naprawczy. Niektórzy wskazują, że klawiatura nożycowa następnie trafi do pozostałych laptopów w ofercie Apple.

Pojawienie się 16-calowego MacBooka Pro od Apple jest praktycznie przesądzone

16-calowy laptop Apple wprowadzi jeszcze odświeżone wzornictwo, które w przypadku MacBooków Pro nie zmieniło się od 2016 roku. Wówczas firma zaprezentowała modele pozbawione większości złączy i mające na wyposażeniu dotykowy pasek Touch Bar. Nie należy jednak nastawiać się na rewolucję – raczej zobaczmy tylko drobną ewolucję.

Premiera już niebawem?

Jak wskazuje serwis DigiTimes, opierając informacje na źródłach będących blisko łańcucha dostaw Apple, 16-calowy MacBook Pro z opisanymi wyżej nowościami ma zadebiutować już w tym miesiącu. W związku z tym, powinniśmy go zobaczyć w tym lub następny tygodniu.

Podobno masowa produkcja już się rozpoczęła i jest za nią odpowiedzialna tajwańska firma Quanta Computer. Według raportu 16-calowy MacBook otrzyma wydajne procesory Intela z serii Coffee Lake Refresh, a także bardziej niezawodną klawiaturę, o czym mogliśmy dowiedzieć się już wcześniej. Potwierdzone zostały smukłe ramki wokół ekranu.

Nie będzie to tani laptop. Źródła, które można uznać za wiarygodne, twierdzą, że cena ma startować od 3 tys. dolarów, czyli może wynieść nawet około 15 tys. złotych w Polsce. Cóż, jak już wspomniałem na początku, 16-calowy MacBook Pro ma być skierowany przede wszystkim dla najbardziej wymagających klientów, którym zależy przede wszystkim na topowej wydajności. Dla pozostałych osób będą przeznaczone mniejsze MacBooki Pro i oczywiście całkiem niezły MacBook Air.

Polecamy także:

AirPods Pro – nowe słuchawki Apple już wkrótce, cena będzie wysoka

źródło: MacRumors, DigiTimes

  1. 15 tys zł x D laptopy apple droższe z roku na rok, ciekawe kiedy dojdzie do 20 tys za średnią wersje : D to jest komedia. Cena wzrosła prawie o 100% wzgledem macbooków pro z 2014 roku. Ciekawe jak odprowadzanie ciepła bo nowe macbooki są wolniejsze od starszych z uwagi na zbijanie taktowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama