Emoji w Microsoft Teams

Jesteście monotematyczni. Oto 10 najpopularniejszych emoji 2021 roku ?

Ponieważ grudzień jest miesiącem podsumowań, przyszedł czas, by przyjrzeć się, jakie znaki emoji były przez nas najczęściej używane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

TOP 10 emoji 2021 roku

Konsorcjum Unicode, które dba o aktualizację setek znaków emoji, niemal każdego roku publikuje zestawienie najczęściej wykorzystywanych symboli. Ponieważ jakieś 92% osób korzysta z tego „pisma obrazkowego” podczas pisania wiadomości do znajomych i bliskich, a nawet czasem w korespondencji firmowej, warto wiedzieć, które z emoji wysyłane są przez nas wielokrotnie, a po które sięgamy niezwykle rzadko.

emoji

Powyżej napisałem, że Unicode niemal każdego roku publikuje takie zestawienie, ponieważ rok temu takowe się nie pojawiło. Sytuacja na świecie była zbyt nerwowa, by skupiać się na śmiesznych buźkach i kolorowych ikonkach. Ponieważ w wielu krajach zagrożenie epidemiczne jest na stabilnym poziomie, w tym roku już nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać najpopularniejsze emotki.

A oto pierwsze 10 najczęściej wykorzystywanych emoji:

2019: ? ❤️ ? ? ? ? ? ? ? ?

2021: ? ❤️ ? ? ? ? ? ? ? ?

Jak widać, buźka śmiejąca się do łez oraz serduszko nie zmieniły swoich pozycji. Wciąż bardzo często przesyłamy je w wiadomościach. Na dalszych miejscach doszło już jednak do pewnych przetasowań. Emoji dwóch złączonych serc kompletnie wypadło z pierwszej dziesiątki, a zamiast nich pojawił się symbol buźki otoczonej serduszkami.

Unicode podało oprócz tego tonę innych informacji dotyczących emoji w 2021 roku. Na przykład, najczęściej używanym symbolem związanym z odzieżą jest ? korona.
W przypadku zwierząt najpopularniejszym emoji jest ? motyl. Z kolei emotikony kwiatowe (? ? ? ? itp.) dominują zarówno w kategoriach Zwierzęta, jak i Natura.

Najmniej używamy emoji z flagami państw. Najwyraźniej mało jest okoliczności, w których okazują się one przydatne.

Jeśli chcielibyście przyjrzeć się dokładniejszym danym, polecam odwiedzenie strony Unicode. Ogrom danych, które tam przedstawiono warty jest sprawdzenia.