Zoom zakazany przez Google. Pracownicy firmy muszą poszukać alternatywy

Pracownicy Google muszą poszukać innego komunikatora – firma zabroniła im korzystać z Zooma. Aplikacja nie spodobała się również Senatowi USA.

Zoom zdobył miliony użytkowników, ale…

Podczas trwającej pandemii koronawirusa spędzamy znacznie więcej czasu w domach. Osoby, które mogą sobie na to pozwolić, pracują zdalnie. Lekcje w szkołach prowadzone są w formie wykładów online. Wdrożone zmiany oznaczają częstsze wykorzystanie komunikatorów do prowadzenia rozmów i wideokonferencji.

Reklama

Wśród aplikacji, które ostatnio zdobyły dużą popularność, umożliwiając wygodne tworzenie i prowadzenie rozmów wideo, znalazł się Zoom. Usługa chwalona za prostotę i bezproblemową pracę może obecnie pochwalić się ponad 200 mln użytkowników. Wynik jest naprawdę świetny, ale niewykluczone, że niebawem część osób może porzucić ten komunikator.

zoom

Zoom ma obecnie problemy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa – chodzi o wysłanie sporej dawki danych do Facebooka oraz tzw. afera Zoombombing. Nic więc dziwnego, że wybrane firmy, organizacje i rządy państw zdecydowały się na nałożenie ograniczeń, a nawet zablokowanie tej usługi.

Senat USA i Google nie chcą Zooma

Google, ze względu na ostatnie problemy Zooma, podjęło dość stanowcze kroki. Firma z Mountain View wysłała wiadomości e-mail do swoich pracowników, w których poinformowała, że aplikacja jest zakazana podczas komunikacji związanej z pracą. Co więcej, Zoom został zablokowany na wszystkich firmowych komputerach.

Nie tylko Google ma zastrzeżenia do jakości Zooma. Senat Stanów Zjednoczonych wydał zalecenia, w których odradza pracownikom korzystania z tego komunikatora. Senatorowie muszą teraz poszukać alternatywnej platformy umożliwiającej pracę zdalną. Warto dodać, że Zoom nie jest całkowicie zablokowany, ale niewykluczone, że niebawem się to zmieni.

To już kolejne blokady nałożone na Zoom. Z aplikacji nie mogą korzystać pracownicy Tesli i SpaceX, a także zbanowano ją w szkołach publicznych w Nowym Jorku. Możliwe, że kolejne ograniczenia i zakazy sprawią, że sukces Zooma będzie tylko chwilowy. Tym bardziej, że na rynku nie brakuje ciekawych, alternatywnych rozwiązań – np. wydany ostatnio Skype Meet Now.

Polecamy również:

Teraz możesz utworzyć połączenie Microsoft Teams bezpośrednio w Slacku

źródło: PhoneArena