(fot. Google)

Zdjęcia Google na iOS od teraz zsynchronizują ulubione zdjęcia

Usługa Zdjęcia Google, dostępna na iOS w formie aplikacji, może być dobrą alternatywą dla rozwiązania Apple i iCloud. Tym bardziej, że aplikacja ciągle otrzymuje nowe funkcje.

Nie zawsze usługi Apple są najlepszym wyborem

Posiadanie iPhone’a nie oznacza, że musimy opierać się wyłącznie na usługach Apple. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać przede wszystkim z rozwiązań proponowanych przez konkurencję – Microsoft czy Google. W końcu obie firmy wydają na iOS aplikacje zapewniające dostęp do wszystkich swoich popularnych usług.

Owszem, usługi z Cupertino zazwyczaj są lepiej zintegrowane z iOS, ale jeśli nie posiadamy „ekosystemu” Apple, to korzystanie z nich niekoniecznie jest wygodniejsze. Dobrym przykładem są tutaj Zdjęcia Apple. Jasne, uzyskamy do nich dostęp na komputerze z Windowsem, ale nie będzie to równie komfortowe, jak używanie konkurencyjnej usługi Zdjęcia Google.

Zdjęcia Apple vs. Zdjęcia Google
Zdjęcia Apple vs. Zdjęcia Google (fot. Tabletowo.pl)

Nic więc dziwnego, że aplikacja Google cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników iUrządzeń. Tym bardziej, że zapewnia jeszcze inne zalety – np. odczuwalnie więcej bezpłatnej przestrzeni. Mamy 15 GB zamiast 5 GB dla materiałów w oryginalnej jakości, a do czerwca przyszłego roku jeszcze nielimitowaną przestrzeń dla plików poddanych kompresji. Dodatkowo, teraz pojawiła się przydatna funkcja.

Synchronizacja ulubionych zdjęć

Zdjęcia Google otrzymały właśnie niewielką aktualizację, która wprowadza nową funkcję. Możliwa jest bowiem synchronizacja ulubionych zdjęć ze Zdjęciami Apple.

Jak to działa? Zadowalające wyjaśnienie znajdziemy na stronie pomocy Google:

  • Twoje ulubione zdjęcia (oznaczone sercem) w Zdjęciach Apple stają się ulubionymi w Zdjęciach Google.
  • Twoje ulubione zdjęcia (oznaczone gwiazdką) w Zdjęciach Google stają się ulubionymi w Zdjęciach Apple.
  • Jeśli usuniesz zdjęcia z ulubionych w Zdjęciach Google, zostaną one usunięte z ulubionych w Zdjęciach Apple (i odwrotnie).

Należy zaznaczyć, że funkcja nie jest domyślnie włączona i należy ją aktywować ręcznie. Odpowiedni przełącznik znajduje się w ustawieniach aplikacji Zdjęcia Google, dokładnie w sekcji Zdjęcia Apple.

Zdjęcia Google Zdjęcia Apple synchronizacja
(fot. Android Police)

Nowość jest już wdrażana, ale nadal nie wszyscy użytkownicy mogą ją widzieć. Cały proces aktualizacji, jak już przyzwyczaiło nas Google, jest przeprowadzany stopniowo.