acer iconia tab a110

Zbliża się premiera Acera Iconia Tab A110 z Androidem Jelly Bean

Ilu producentów, tyle pomysłów na przekonanie klientów do kupowania właśnie ich tabletów. Ostatnio mamy do czynienia z ciekawym prześciganiem się na jak najlepsze parametry techniczne w jak najniższych cenach. Pomyśleliście teraz o Google Nexus 7? Słusznie, właśnie o niego mi chodziło. Otóż wiele wskazuje na to, że inne urządzenie, które niebawem wejdzie do sprzedaży, będzie chciało z nim rywalizować. Mowa o modelu Acer Iconia Tab A110, zaprezentowanym wraz z Iconia Tab A210 (który jest już dostępny w Polsce) na Computex 2012.

Najpoważniejsze braki tabletu internetowego giganta? Niewątpliwie slot kart microSD, przez co nie możemy rozszerzyć pamięci wewnętrznej urządzenia (8GB lub 16GB) oraz wyjścia HMDI, choć to można jakoś przeboleć (podobnie jak aparatu). Iconia Tab A110 będzie posiadał zarówno slot kart pamięci, jak i port microHDMI, dzięki któremu będzie można przewodowo przesłać obraz na większy ekran.

Iconia Tab A110 ostatecznie będzie pracował pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, a za jego działanie odpowiada czterordzeniowa Tegra 3. Sprzęt posiada ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, WiFi, Bluetooth, 8GB pamięci wewnętrznej, kamerkę o rozdzielczości 2 Mpix, port microUSB oraz akumulator o pojemności 3420 mAh, natomiast jego waga to 390 g.

Wciąż nie została ujawniona oficjalna cena Acera Iconia Tab A110; sądząc jednak po parametrach technicznych, nie powinna należeć do wysokich. Co ciekawe, urządzenie pojawiło się już w przedsprzedaży w jednym z brytyjskich sklepów – Ebuyer. Jego cena wynosi tam 180 funtów.

acer iconia tab a110

źródło