Zaraz, a gdzie jest ten OnePlus 8 Lite, o którym tyle słyszeliśmy?

Nowe smartfony OnePlusa zaskoczyły kilkoma rzeczami podczas niedawnej premiery, w tym… ceną. Jeszcze nigdy flagowce tego producenta nie były tak drogie. Nic dziwnego, że niektórzy kompletnie porzucili pomysł zakupu nowego telefonu z logo jedynki zamkniętej w pudełeczku, a przynajmniej do czasu zaprezentowania tańszej opcji w postaci OnePlusa 8 Lite (lub OnePlusa Z – jak kto woli).

Reklama

Co z tym OnePlusem 8 Lite?

Kiedy ogłoszono ceny modeli OnePlus 8 OnePlus 8 Pro, wielu złapało się za głowy, mając trudności ze zrozumieniem, w jakim kierunku skręciła firma produkująca niegdyś świetne flagowce, będące w zasięgu finansowym przeciętnego konsumenta. Cóż, najwyraźniej OnePlus zamierzył zrobić wystarczającą przestrzeń cenową, dzielącą flagowce i przedstawiciela nowej, średniopółkowej serii. Jednak OnePlus 8 Lite nie został zaprezentowany podczas konferencji 14 kwietnia. Dlaczego?

Reklama
OnePlus 8 Lite
OnePlus 8 Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Steve Hemmerstoffer (a.k.a. OnLeaks) twierdzi, że wie, dlaczego firma nie wyrobiła się z ogłoszeniem OnePlusa 8 Lite na ostatniej imprezie.

Powołując się na własne źródła, OnLeaks przekazuje, że producentowi plany mocno pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Choć początkowo zamiar był taki, by na konferencji dotyczącej smartfonów OnePlus pokazał trzy, a nie dwa modele urządzeń, OnePlus 8 Lite musiał zostać usunięty z programu.

Jest to tylko jedna z teorii. Gdybym miał wyrazić własną opinię, powiedziałbym, że OP8 Z nigdy nie miał pojawić się razem z flagowcami – pierwsze plotki o jego premierze dotyczyły wszak lipca tego roku, a nie kwietnia.

Na OnePlusa 8 Lite czekamy

W sytuacji gdy flagowe OnePlusy naprawdę mocno podrożały, chętnie sprawdzimy, jak będzie prezentował się OnePlus 8 LiteSpodziewany procesor MediaTeka, ekran 90 Hz i podwójny aparat główny brzmią, jakby producent wracał do korzeni swojej obecności na rynku smartfonów. Być może szykuje się lider średniopółkowców – oby także cenowy!

smartphone OnePlus 8 Lite
OnePlus 8 Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

źródło: @OnLeaks dzięki Android Authority