Zapowiedź opaski Xiaomi Mi Band 3i (źródło: @XiaomiIndia)

Xiaomi zapowiada nową opaskę Mi Band

Opaski Xiaomi od samego początku cieszą się ogromną popularnością nie bez przyczyny – w wyjątkowo niskiej (a przez to atrakcyjnej) cenie oferują wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik. Mimo że aktualnie Xiaomi Mi Band 4 święci triumfy, producent zapowiedział dziś rychłą premierę nowego modelu.

Tak się składa, że miałem przyjemność korzystać z ostatnich trzech generacji Mi Bandów i z każdej kolejnej byłem jeszcze bardziej zadowolony niż z poprzedniej. Aktualnie Xiaomi Mi Band 4 oferuje już tak dużo, że Xiaomi będzie musiało się naprawdę postarać, aby to przebić. Kto wie, być może w najnowszej odsłonie pojawi się GPS, który jest jednym z największych nieobecnych (obok w pełni funkcjonalnego NFC w wersji międzynarodowej) w opaskach tej marki.

Reklama

Zapowiedź premiery nowej opaski Xiaomi

Trochę czasu jednak jeszcze upłynie zanim zadebiutuje Xiaomi Mi Band 5 – na pewno nie stanie się to w tym roku, najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego. Mimo to, Xiaomi nie zamierza spoczywać na laurach, bowiem – jak się właśnie okazuje – dosłownie na dniach zostanie zaprezentowana nowa opaska. Konkretniej jej premierę zaplanowano na 21 listopada 2019 roku.

Xiaomi jest bardzo powściągliwe w jej przypadku – nie zdradziło żadnych konkretów na temat nadchodzącej nowości. Z opublikowanych przez producenta zapowiedzi wynika jednak, że może to być Xiaomi Mi Band 3i, czyli najprawdopodobniej podrasowana lub pozbawiona części funkcji Xiaomi Mi Band 3.

Osobiście bardziej skłaniam się ku scenariuszowi, że Xiaomi Mi Band 3i będzie „gorszą” wersją swojego pierwowzoru, ponieważ z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 2017 roku w przypadku Xiaomi Mi Band HRX Edition. Opaska wyglądała identycznie jak Xiaomi Mi Band 2, ale została pozbawiona pulsometru. Wkrótce dowiemy się, czy analogicznie producent postąpi teraz, aczkolwiek trudno mi sobie wyobrazić, żeby tego typu sprzęt w 2019 roku nie oferował funkcji monitorowania tętna. Z drugiej strony, nie każdy jej potrzebuje (sam korzystam z tego rzadziej niż częściej), a brak tego komponentu z pewnością przełożyłby się na znacznie niższą cenę (Xiaomi Mi Band 3 aktualnie kosztuje w Indiach 1799 rupii, co jest równowartością ~97 złotych).

Można się też spodziewać, że opaska Xiaomi Mi Band 3i będzie dostępna wyłącznie w Indiach. Raczej mało prawdopodobne, aby trafiła do Polski.

Źródło: @XiaomiIndia via FoneArena, GizmoChina