Ważne

Recenzja Xiaomi Mi Band 2, taniej opaski z ekranem i pulsometrem

Inteligentne opaski budzą zainteresowanie wśród wielu osób z różnych przyczyn. Niektórzy chcą mieć możliwość rejestru przebytych kroków, inni chcą mieć pewność, że nie ominie ich żadne powiadomienie. Są też osoby, którym zależy na pomiarze oraz kontroli pulsu w trakcie treningu. Co jeżeli zbierzemy odpowiedzi na te potrzeby, a do tego dorzucimy przystępną cenę oraz wyświetlacz? Otrzymamy Mi Band 2, czyli następcę Mi Band oraz Mi Band Pulse. Czy ta opaska faktycznie warta jest naszej uwagi?

Zawartość pudełka

miband2_40

Patrząc na opakowanie Mi Band 2 nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zawiera ono najnowszy model (prawe), czy też któryś ze starszych (lewe), gdyż jest praktycznie identyczne jak one na pierwszy rzut oka. Również po otwarciu widzimy znany układ – pierwsza warstwa zawiera na środku pastylkę, następnie pod spodem umiejscowiona jest opaska i kabel ładujący. Dodatkowo znajdziemy też oczywiście bardzo okrojoną instrukcję, do której zajrzą pewnie tylko nieliczni.

Konstrukcja

Mi Band 2, tak samo jak poprzednicy, składa się tak naprawdę z dwóch elementów – silikonowej opaski oraz pastylki. Otrzymujemy tutaj możliwość dopasowania całości praktycznie do każdego nadgarstka, dzięki 9 otworom na klips. Spójność obu zapewnia metalowe zapięcie, które kolorystycznie komponuje się z całością. Xiaomi najwidoczniej wysłuchało opinii klientów i postanowiło pozbyć się wystającej główki od klipsa, dzięki czemu element nie wystaje poza silikonowy materiał. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich osób, które nie były zadowolone z rysowania się i zahaczania zaczepu.

W Mi Band 2 porzucono koncepcję metalowego wykończenia na rzecz eleganckiego wzmacnianego szkła. Pokrywa ono praktycznie całą powierzchnię górną pastylki, poza przyciskiem. Tak – najnowsza opaska doczekała się elementu, który pozwala nam na bezpośrednią interakcję i zmianę wyświetlanych elementów na ekranie. Co ciekawe, wygląda on wręcz identycznie, jak zewnętrzne wykończenie zaczepu w opasce. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przycisk można wcisnąć, to tak naprawdę jest to bardziej panel dotykowy. Zatem wystarczy jedynie przyłożyć do niego palec, by nastąpiła interakcja.

Takie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety – na plus na pewno jest fakt, że nic nam się tutaj mechanicznie nie uszkodzi i nie możemy przykładowo zbyt mocno wcisnąć elementu powodując jego blokadę. Dodatkowo zapewnia to większą szczelność pastylki. Minusem jest natomiast możliwość przełączania i wybudzania ekranu przypadkowym dotykiem ciała bądź strumieniem wody pod prysznicem. Przy tym drugim często nie możemy nawet sami wywołać zmiany ekranu, gdyż przycisk może wówczas nie wykryć dotyku. To samo bezwzględnie dotyczy sytuacji, gdy opaska jest w pełni zanurzona w wodzie.

Samo szkło jest wzmacnianie, zatem nie powinno łatwo poddać się pęknięciom. Opasce niestraszne są upadki na kafelki czy chodnik nawet z wysokości 1,5 metra. Niestety nie dotyczy to zarysowań – te pojawiły się podczas testów już w trzecim tygodniu. Również i sama opaska, choć wykonana z przyjemniejszego w dotyku materiału od poprzedniczek, zdaje się być mniej trwała i bardziej podatna na zniszczenie.

Wyświetlacz

Pierwszy raz w opasce Xiaomi znajdziemy wyświetlacz, który wykonany został w technologii OLED i ma wielkość 0,42″. Niech nie zwiedzie Was wielkość szklanego wykończenia, gdyż tylko niewielka jego część odpowiada za faktycznie pokazywanie grafik. Co zatem możemy na nim ujrzeć? Godzinę, liczbę przebytych kroków i łączny dystans, spalone kalorie, aktualny puls, stan baterii oraz powiadomienia aplikacji. Nie liczcie jednak na możliwość dopasowania kolorystyki wyświetlanych elementów – ekran w MiBand 2 jest monochromatyczny.

Nie mamy również wpływu na ustawienie jasności. Są momenty, kiedy można odczuć brak tej możliwości – głównie w pełnym słońcu. Chociaż ekran mógłby wówczas trochę mocniej świecić, wyświetlane treści jak najbardziej są widoczne. Nie mogę się zatem zgodzić z opiniami, które można znaleźć w internecie, jakoby wyświetlacz był kompletnie nieczytelny przy mocniejszym nasłonecznieniu. Jeżeli natomiast zastanawiacie się, czy nie oślepi Was po przebudzeniu w nocy, to nie powinno być z tym problemu. W ciemności ekran sprawdza się bardzo dobrze, nie rażąc oczu, a jednocześnie zapewniając pełną czytelność.

Standardowo opaska wyświetla treść przede wszystkim po dotknięciu przycisku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ustawieniach aplikacji Mi Fit zaznaczyć opcję wybudzania ruchem nadgarstka. Wówczas to, jak w przypadku smartwatchy, włączamy podświetlenie ekranu unosząc rękę do góry i skręcając nadgarstkiem w stronę klatki piersiowej. Funkcja ta sprawuje się bardzo dobrze i opaska reaguje minimalnie wolniej niż Samsung Gear S2 oraz zdecydowanie szybciej i płynniej niż Mi Band 1 czy Pulse.

Wideorecenzja

Film w większości pokrywa się z treścią pisaną, niemniej warto do niego zajrzeć – sprawdzam w nim wodoszczelność, reakcję wybudzenia na ruch nadgarstkiem oraz pokazuję możliwości płatnych aplikacji Mi Band Tools oraz Mi Band Notify & Fitness.

Pulsometr

Mi Band 2 wprowadza bardzo fajną opcję mierzenia pulsu bez potrzeby sięgania po telefon. Wystarczy tylko przeklikać się do odpowiedniej kategorii na wyświetlaczu i trzymać rękę poziomo na wysokości klatki piersiowej. Oczywiście nie oznacza to, że w innej pozycji opaska nie poradzi sobie z pomiarem, jednak może być on wówczas mniej dokładny. Po około 7 sekundach opaska wibruje i wyświetla wynik bądź też symbol z krzyżykiem. Wówczas oznacza to, że pomiar nie został przeprowadzony prawidłowo i nie otrzymaliśmy żadnej wartości.

Opaska ma również możliwość ciągłego mierzenia tętna. Standardowo jest on wykorzystywany do rejestrowania treningu w oficjalnej aplikacji, jednak istnieje także obejście tego i skorzystania z pomiaru w Endomondo. Powinno to ucieszyć wszystkie osoby, które planują zakup Mi Banda 2 także do celów sportowych – jeżeli tylko zostanie poprawiona stabilność tej funkcji. Szczegóły znajdziecie w akapicie “Na sportowo”.

Po ostatnich aktualizacjach aplikacji trzecich – Mi Band Tools oraz Mi Band Notify & Fitness – można też włączyć taki pomiar bezpośrednio z nich. Jest to o wiele wygodniejszy oraz pewniejszy sposób, aczkolwiek programy nie są darmowe. Więcej informacji o nich znajdziecie w akapicie “Aplikacje”.

Jeżeli chodzi o sam pomiar, to wydaje się być dużo bardziej precyzyjny niżeli w Mi Band Pulse. Przez cały okres testów nie spotkałem się z sytuacją, by pomiar był mocno sfałszowany, co w poprzedniej wersji się zdarzało. Siedząc przy komputerze nie otrzymywałem mocno zawyżonych czy biegając zaniżonych wartości. Testując pulsometry Mi Band 2 z Gear S2 zazwyczaj wyniki były zbliżone i sporadycznie występowały maksymalnie różnice na poziomie 8 jednostek. Oczywiście warto pamiętać, że opaska nie jest sprzętem medycznym, więc nie należy bezwzględnie ufać tym pomiarom. Cały rejestr jest dostępny zarówno z aplikacji Mi Fit, jak i programów pozostałych firm.

Krokomierz

Opaska posiada wbudowany krokomierz, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić ile dziennie wykonujemy kroków oraz teoretycznie jaki dystans przebyliśmy. Dlaczego nie praktycznie? Ponieważ odległość nie jest obliczana na podstawie pozycji GPS, lecz przeliczane są nasze kroki. Wynik z danego dnia można podejrzeć bezpośrednio na opasce, natomiast cała historia jest zapisywana w aplikacji Mi Fit.

Przez okres testów Mi Band 2 korzystałem łącznie z trzech akcesoriów zliczających moje kroki: wspomniana opaska, jej poprzednik – Mi Band – oraz smartwatch Gear S2. Podczas kiedy zegarek nosiłem na lewym nadgarstku, produkty Xiaomi były umieszczone na prawym. Warto też zaznaczyć, że jestem osobą praworęczną. Poniżej znajdziecie tabelkę z danymi zarejestrowanymi przez 20 dni.

Opaska:Gear S2MiBandMiBand 2
Dni
1.608482465759
2.593577436063
3.195638982577
4.5802121177673
5.402168164605
6.505763775005
7.342151453774
8.118701232811057
9.344052994271
10.103781476110390
11.773291787622
12.446657503986
13.498761874274
14.165861785216464
15.9411120699339
16.758994467354
17.601886166169
18.10860126259695
19.120751403311998
20.9602114608206
Łącznie147290189946146281
Różnica –42656-1009
Procentowo –28,96 %0,69 %

Jako że wielokrotnie sprawdzałem dokładność krokomierza Gear S2 i jestem przekonany o wysokiej dokładności tego zegarka, uznałem jego wyniki za najbardziej wiarygodne. Możemy zatem zauważyć, że Mi Band 2 wykonuje pomiary bardzo zbliżone – różnica wynosi 1000 kroków na prawie 150 tys. wykonanych, co daje nam odsetek rzędu niecałego procenta. Przy akcesorium, które można nabyć poniżej 160 złotych, taki błąd jest do zaakceptowania.

O wiele gorzej wypada tutaj pierwsza wersja Mi Banda, którego różnica wyniosła prawie 30%. Z obserwacji zauważyłem, że starszy model potrafi rejestrować ruch ręką poza chodzeniem, jak na przykład podczas mycia naczyń, przygotowania posiłku czy też samej konsumpcji. Mi Band 2 wydaje się posiadać mniej czułe podzespoły, co w rezultacie gwarantuje poprawniejszy wynik.

Spotkałem się w internecie z informacjami, jakoby po podłączeniu najnowszej opaski do Mi Fit nie były dostępne zapisy kroków z poprzednich wersji. Tutaj nie mogę się z tym zgodzić, gdyż sprawdzałem na dwóch telefonach i tak długo, jak logowałem się na to samo konto, cała historia była dostępna – zarówno przebyte kroki, jak i rejestr długości snów.

Analiza snu


Mi Band 2, tak jak poprzednie wersje, posiada również funkcję pomiaru snu. Całość oczywiście odbywa się automatycznie. Opaska potrafi określić o której godzinie położyliśmy się spać oraz kiedy wstaliśmy, do tego rozróżnia fazy snu. Niestety, nic więcej z tymi informacjami nie jest w stanie zrobić. Funkcja “Early Bird” czy też “Poranny/Wczesny ptaszek” – wybudzanie nas w momencie lżejszego snu – nie jest dostępna bezpośrednio z oficjalnej aplikacji Mi Fit. Nie posiada tego także płatne Mi Band Notify & Fitness, choć w Mi Band Tools taka opcja występuje. Nie zauważyłem jednak, żeby faktycznie działała.

Cały rejestr snu jest dostępny zarówno w oficjalnej aplikacji, jak i wspominanych już wielokrotnie płatnych, nieoficjalnych. Możliwa jest korekta godziny pójścia spać, jak i przebudzenia. Jeżeli nie zgadzamy się z zapisem opaski, wystarczy przejść do konkretnego dnia (a w sumie nocy) i edytować czas za pomocą przycisku znajdującego się pod danymi.

Mi Band 2 wydaje się być również i tutaj mniej wyczulony na jakikolwiek ruch, niżeli jego poprzednik. Można to zauważyć po długości faz “głębokiego snu”, gdzie najnowsza wersja odnotowuje o wiele dłuższe jej przebiegi. Jak jest naprawdę i czy te pomiary poszczególnych etapów są wiarygodne – tego nie jestem w stanie sprawdzić. Prawdą jest natomiast, że czas zaśnięcia i przebudzenia jest bardzo zbliżony do rzeczywistych.

Spis treści:

1. Zawartość pudełka. Konstrukcja. Wideorecenzja. Pulsometr. Krokomierz. Analiza snu
2. Aplikacje. Powiadomienia. Kompatybilność z iOS. Na co dzień. Na sportowo
3. Czas pracy. Wodoszczelność. Porównanie z poprzednikami. FAQ. Podsumowanie

8.5 Ocena (1-10)

Plusy
 • Estetyczne wykończenie
 • Wydajny akumulator
 • Czytelny wyświetlacz OLED
 • Wodoszczelność
 • Dobre monitorowanie aktywności i snu
 • Poprawny pomiar pulsu
 • Wygodnie trzyma się na nadgarstku, nie uciera, nie uwiera
 • Współpracuje z iOS
Minusy
 • Do pełnej funkcjonalności trzeba dokupić nieoficjalną aplikację
 • Opaska mniej odporna na uszkodzenia niż poprzednik
 • Przeszklona część podatna na zarysowania i palcowanie
 • Nie wszystkie funkcje są dostępne na iOS
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Komentarze

 • berez

  Napisałeś, że na ekranie można zobaczyć “powiadomienia aplikacji”. Rozumiem, że te powiadomienia są w formie ikon? Czy też wyświetlają się również tytuły powiadomień z paska android?

  • Tak jak napisałem “Opaska przy powiadomieniu nie tylko wibruje, ale także wyświetla odpowiedni obrazek do danej aplikacji. Przykładowo, jeżeli otrzymujemy odpowiedź na naszego tweeta, wyświetli nam się logo serwisu Twitter.”
   I to tyle, żadnego tekstu niestety nie zobaczymy :-(

   • Adam

    Czy jest opcja otrzymania na opasce informacji nt tempa chwilowego? Np. 5.20/km?

    -> oczywiście mając przy sobie telefon.

    Jeśli tak, to z jaką aplikacją?

 • Foorio

  Moje spostrzezenia dot Mi Band 2 po ponad miesiacu uzytkowania:
  – Zlicza duzo mniej krokow od Mi Band 1S (o dziwo glownie w pomieszczeniah zamknietych)
  – Nie zauwazylem nadmiernej podatnosci na uszkodzenia – wrecz przeciwnie, powierzchnia wyswietlacza jest w stanie idealnym,
  – bateria przy normalnym uzytkowaniu trzyma miedzy 14 a 21 dni,
  Czekam na smartwatcha od Xiaomi (ma byc w tym roku jeszcze). Fajna recenzja, tylko… troche pozno.

 • Anton

  Bardzo szczegółowa recenzja. Brawo i dzięki za włożoną pracę. Teraz już wszystko wiem i nigdy nie kupię :)

  • Ja kupiłem, zobaczymy w praktyce, tak naprawdę ciężko coś kupić z pulsometrem i jednocześnie jak najprostsze urządzenie, żeby trzymało przy ciągłym pulsie kilka dni i nie miało zbędnych bajerów (jak np. GPS bo i tak biegam zawsze z telefonem) i nie kosztowało 1000 zł . Wiem najprościej czujnik pulsu na pierś, ale to jest niewygodne. Czekam na idealny pulsometr, w rozsądnej cenie już ponad rok ;) poddałem się , przekonała mnie cena, przyzwoite pomiary pulsu i dobry czas pracy przy ciągłym pulsie.

 • Shad8x .

  Super recenzja, gratuluję.

 • daromar

  Bardzo fajna recenzja, mam jeszcze pytanie jakie są dostępne ekrany poza godziną i pomiarem pulsu?

  • godzina, liczba kroków, puls, dystans, kalorie, procentowy stan baterii

   • daromar

    Dziękuję :)

  • Jest to widoczne w wideorecenzji – 11:11 ;-)

 • Gość

  Dziękuję za recenzję (teraz wiem, że jest sens czekać na opaskę) :).
  Czy opaskę da się zsynchronizować z Sports-Tracker?

  • Niestety nie.

   • TGrzegorz

    Witam. Jak zrobić aby opaska pokazywała godzinę,po podniesieniu ręki na iOS ?

    Czy się da w ogóle

 • nke22

  Opaska obecnie za 29,12$. Szukać na youtube “mi band 2 taniej”.

  • Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd – opaska nie jest za $29, tylko za $45, natomiast korzystając z obejść i sprytu można ewentualnie uzyskać zwrot $16.

   • MarSen

    Jakieś bardziej konkretne informacje co do “obejść i sprytu”? Osobiście kupiłem ją kilka dni temu wraz ze skórzaną opaską za 55$, ale jestem ciekaw :)

 • as

  Czy na rynku jest dostępna jakąkolwiek opaska, w której działa funkcja budzenia w fazie lekkiego snu?

  • Poprzednie wersje Mi Band mają taką opcję.

   • as

    Tylko niestety, jak pokazuje Twoja recenzja, krokomierz nie daje rady :(

   • Konrad Uroda-Darłak

    To nie jest zależne od wersji Mi Band, a wersji aplikacji MiFit ^^

 • 250 powiadomień dziennie? To chyba musisz cały czas wlepiać oczy w smartfon żeby sprawdzić co to za powiadomienie

  • Właśnie od tego mam takie akcesoria, żebym łatwiej mógł filtrować interesujące mnie rzeczy ;-)

 • Mój Sony Z3C nie chce wyszukiwać opaski. Chciałem połączyć z endomondo, a teraz nie mogę połączyć się wogóle…

 • xXx

  Czy opaska współpracuje z Google Fit? Czy ktoś z użytkowników testował funkcjonalność wybudzania w płytkiej fazie snu na starych aplikacjach MiFit (bądź czy jakaś inna aplikacja to potrafi)?

 • Mati

  Niestety jestem zawiedziony opaska. Na początku wszystko pięknie śmigało, ale po aktualizacji mi fit opaska gubi połączenie z bt, bardzo często nie można jej zsynchronizować. Do tego próby połączenia jej znowu z bt nie zdają egzaminu. Powiadomienia SMS czy telefonu nie działają. Mam iPhone 6. Mam nadzieje, ze cos sie poprawi w tej kwestii bo jak narazie mam 200 zł wyrzucone w błoto .

 • karol

  Po pierwsze świetna recenzja!
  Po drugie mam pytanie odnośnie tego zdania:
  “Czy jeżeli włączę ciągły pomiar pulsu i wyjdę biegać bez telefonu, to czy Mi Band 2 zarejestruje puls z treningu?

  – Nie, po utraceniu połączenia ze smartfonem opaska zaprzestaje automatycznego pomiaru.”

  Czy dotyczy to tylko rejestracji jeśli nie ma telefonu przy sobie czy w ogóle wskazań pulsu (i dystansu)? Otóż chodzi mi o taką sytuację gdy ćwiczę na siłowni, biegam/spaceruję ale bez telefonu przy sobie- czy dystans/kroki i puls będą pokazywane na opasce? Nie jest mi potrzebna rejestracja tego, ale potrzebne mi są aktualne dane podczas aktywności.

  • Dzięki :-)
   Co do pytania – tak, dystans oraz kroki będą wyświetlane i zapisywane. Po ponownym podłączeniu do telefonu dane zostaną na niego przekopiowane. Tak samo można jednorazowo dokonać pomiaru pulsu. Chodzi tylko o sytuację, kiedy chcemy ustawić ciągłe mierzenie, czyli tam pomiar co sekundę z zapisem. To niestety jest możliwe tylko w pobliżu telefonu.

   • Rozumiem że ciągły pomiar pulsu zostanie zerwany jak nie będę miał przy sobie telefonu, a jak ponownie znajdę się w jego otoczeniu opaska ponownie się sparuje i pulsometr będzie liczył czy muszę to ponownie załączyć? Niezmiernie rzadko nie mam przy sobie telefonu ale czasami się zdarza ;).
    “…Drugi ze sposobów – jeżeli chcecie sobie ułatwić życie, ale kosztem kilku złotych – to zainstalowanie jednego z nieoficjalnych programów, o których wspominałem w akapicie „Aplikacje”.” – która z nich upraszcza połączenie z Endomondo ?:) czy kupic pełne wersje obydwóch ;)

    • Cześć, wybacz za późną odpowiedź.

     @1. W teorii tak to właśnie działa, w praktyce czasami nie wznawiał.

     @2. Obie aplikacje to umożliwiają – odsyłam do filmiku, jest tam kilkanaście minut o tym ;-) Co do wyboru konkretnej, to przyznam, że graficznie bardziej przemawia do mnie Mi Band Notify & Fitness, co jest ważnym argumentem, gdyż człowiek się nie gubi przeglądając funkcjonalności. Sam zakres ogólnych możliwości jest podobny :-)

     Pozdrawiam!

 • TGrzegorz

  Witam. Jak zrobić aby opaska pokazywała godzinę,po podniesieniu ręki na iOS ?
  Czy się da w ogóle.

  • Cześć! Tak jak wspominałem, nie korzystam na co dzień iOS, ale strzelam, że jak na Androidzie – otwórz MiFit, na dole prawa zakładka (profil) wybierz opaskę (Opaska V2) i następnie opcję jak na załączonym obrazku. Daj znać, czy działa ;-)

   • TGrzegorz

    Dzięki. Działa :)

 • Teodoryk Szyszko

  Mam opaskę od trzech tygodni , już dwa razy ładowałem, noszę codziennie, niestety potwierdzam opinie większości, jest CAŁKOWICIE niewidoczna w słoneczny dzień. co do reszty super.

 • Rafał

  Założyłem nowe konto w Mi Fit (na stare nie mogłem sie zalogować, założyłem je na szybko poprzez nr telefonu) Zalogowałem sie w Mi Fit (iOS) kiedy próbuje sparować opaskę wyskakuje komunikat (opaska jest zesparowana z innym urządzeniem, rozłącz urządzenie i spróbuj ponownie) próbuje rownież na innym telefonie – ta sama sytuacja. Ma ktoś jakiś pomysł?

  • Cześć, spróbuj usunąć Mi Fit razem z danymi aplikacji, zainstaluj ponownie i wtedy zaloguj się na nowe konto.

   • Rafał

    Dziękuje za odpowiedź. Zrobiłem tak i nadal ten sam komunikat. Próbowałem też na innym telefonie i też ten sam komunikat. Nie ma jakiegoś sposobu żeby zrestartować tą opaskę? Co zrobić?

    • Gość

     Również przyłączam się do pytania. Ja próbuje sparować opaskę na nowym telefonie i ciąglę mam ten sam komunikat. Próbowałem zadać to pytanie na stronie xiaomi ale dziwnym trafem nie działa komentowanie.
     Usunąłem konto Mi Fit na strarym telefonie, usunąłem na nim powiązanie bluetooth i nic to nie daje. Sama opaska wydaje się być OK, ale brak powiązania z telefonem raczej ją dyskwalifikuje.
     W sieci przeważa opinia, że się nie da co byłoby totalnym idiotyzmem.

    • fffaaa

     spróbuj ją rozładować całkowicie :)

 • Joanna

  Mam takie pytanie, bo przeglądałam neta i informacje są często dość sprzeczne – jak wygląda z inteligentnym budzeniem? Występuje, a jak tak, to czy są jakieś większe problemy w tej kwestii? Bardzo mi zależy na tym (jest to jedna z funkcji, która mnie interesuje w tym typie urządzeń).

  Ewentualnie pytanie – na jakie smartbandy warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o smart alarm? Interesuje mnie przede wszystkim, by posiadał ekran, jako że ma w miarę zastąpić mi zegarek, miał opcję powiadomień, a także, co by nie ukrywać, dość znośnie wyglądał (być może lubię gadżety, ale też preferuję, by był miły dla oka ;)). No i by cena nie była przesadnie duża.
  Wszystko inne ma mniejsze znaczenie (sportów ze względu na stan zdrowia nie uprawiam, ale czasem na krokomierz zerknę).
  (przyznam, że przypadł mi do gustu taki fitbit, ale nie będę w stanie wykorzystać jego wszystkich opcji, przez to ta cena mnie dość boli…)

 • xalion

  Świetna recenzja, dawno takiej w internecie nie widziałem. Specjalnie przypomniałem hasło do konta, żeby ten komentarz napisać. Na pewno kupie mi band2 :)

 • krupniok200

  Ciekawe, na aliexpress kosztuje ok. 34 dolary, nie dużo trza się skusić. Tylko ciekawe jak z tymi funkcjami a szczególnie z powiadomieniami na Windows 10 Mobile bo jest nieoficjalna appka “Bind Mi Band”.

 • y_y

  Witam! Czy opaska będzie współpracowała z telefonem LG L Fino?

 • pkalista

  użytkuję Mi band 2 od miesiąca. Wcześniej miałem mi i mi pulse.
  I zauważam kilka poważnych minusów. Głownie związanych z dotykowym przyciskiem.
  Po pierwsze, to w czorty wyłączyłem pulsometr. Po pierwsze kompletnie nie radzi sobie przy wysokim pulsie, tak samo jak poprzednik. Testowałem obie równolegle z pulsometrem na piersi. I jak ten na piersi pokazywał 155 przy podjeździe pod jakąś górkę na rowerze, to mi2 pokazywał 75-78. To urządzenie nie nadaje się do monitorowania wysiłku, niestety. A na to liczyłem, zwłaszcza, że niektórzy (czyli powyżej) pisali, że jest dokładniejszy niż poprzedni model. Z którym miałem te same problemy – nie ma poprawy.
  Dużo większy problem jest z przyciskiem, a w zasadzie z przyciskiem dotykowym. Opaska zaczęła podejrzanie szybko zjadać baterię. W końcu zauważyłem co się stało. Jako osoba, która ma niezbyt spokojny sen, i kreci się w łóżku, wielokrotnie ocierałem ręką o jakąś odsłoniętą część ciała, i miałem w ciągu nocy po kilkanaście/kilkadziesiąt pomiarów tętna.
  To samo jeśli chodzi o kontakt z wodą. Każde kolejne chlapnięcie jest identyfikowane jako dotyk. Jest to dużo gorsze niż poprzednie opaski, których nie ściągałem nawet kiedy szedłem na basen. A w tej kąpieli pod prysznicem powoduje, że wyświetlacz się ciągle włącza/przełącza na kolejne funkcje. Więc wyłączyłem pulsometr, bo nie dość że nie precyzyjny to jeszcze aktywuje się kiedy wcale tego nie chcemy.
  Przycisk powinien jednak funkcjonować na innej zasadzie niż dotykowa.
  A pulsometr nie nadaje się do monitorowania wysiłku. Szkoda.
  Reszta funkcji OK. Budzik, informacje o wiadomościach czy telefonie. Choć przydałaby się funkcja szukania telefonu – naciskasz guzik i telefon zaczyna dzwonić. Przydatne, jak się nie wiadomo gdzie człowiek odłożył telefon…

  • Konrad Sawka

   To w nocy by ci dzwonił, jakbyś podczas snu klikal xDD #naczas

 • Y_Y

  Czy istnieje jakieś oprogramowanie ma PC które pozwala połączyć opaskę z komputerem?

 • Paweł Żebrowski

  Nie widzę na ekranie głównym Mi Fit ikony treningu w lewym, górnym rogu – czy muszą jakoś to uaktywnić?

 • _MarSs_

  Witam, mam pytanie: jak oficjalna aplikacja Mi Fit zużywa baterię telefonu? Czy pozwala na przejście w DeepSleep?

 • SR4

  Witam
  Jestem zainteresowany zakupem opaski tylko zależy mi na pomiarze podczas treningu, używam iOS, działa czy nie działa? :)
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 • Dzięki Valorze za recenzję, jak mój fitbit zip się rozjedzie, to przygarnę Mi Banda 2 :D

 • Maciej

  Witam, zgadzam się z przedmówcami, dobra recenzja. Ale gdzie tu sens porównywać opaskę za 100 parę złotych do zegarka który kosztuje 800 a nawet 1000 zł? Jak już robić porównanie tej opaski Xiaomi Mi Band 2 to już z godnym siebie “przeciwnikiem” np opaskami Samsung Gear Fit i Sony Smartband 2 Choć walkę tę bez wątpienia wygrałby Samsung. Domyślam się że nie miał Pan wtedy pod ręką Gear Fita, ani Smartbanda 2 :) Takie porównanie byłoby już jak najbardziej na miejscu. Można by zrobić porównanie opasek Xiaomi Mi Band 1S z Sony Smartband SWR10

 • Nomad_fh

  Jak podejrzewam, skoro nie działa z Sport Tracker, to tym bardziej nie współpracuje z Navime i Stravą? Jeśli tak, to szkoda bo z Endomondo przeszło 2 lata temu przestałem korzystać do rejestracji treningów i wycieczek…

 • Maciej

  Bardzo dobra recka – choć przeczytałem ją dopiero po zakupie opaski :)
  Dodam, że kilka miesięcy po tym artykule, w zapewne nowszej wersji MiFita, uruchomienie stałego pomiaru tętna na Endomondo nie wymagało tych wielu kroków – wystarczyło włączyć trening w MiFit, a potem Endomondo i podłączyć pulsometr. Potem już na ekranie EM można włączyć stały podgląd pulsu.

  Zastanawiam się jeszcze czy da się jakoś wykorzystać opaskę do monitorowania pływania na basenie…

 • Patryk Kuba

  Aplikacje są po 12.50zł

 • Ciraszenko
 • MaxKey

  Jak bardzo realne są wyniki podczas biegania, jazdy na rowerze itd w porównaniu z np gear s2?

 • Ania Dublinka

  Cześć, użytkuje Mi band 2 od roku. Od jakiegoś miesiąca mam z nią problem, czasem wyświetlacz się zapętla i cały czas pokazuje różne dane, kroki, godzine itp. przestaje dopiero kiedy się rozładuje. Druga kwestia “zaparowanego ekranu.
  https://uploads.disquscdn.com/images/c38e5a6810478a94abf3a249b5c1f3c50ca221c8f49e127f796d5ebb194ded5a.jpg
  Pojawiło się to kilka dni temu i mam wrażenie, że się powiększa. Tradycyjne metody typu ryż nie pomogły. Czy ktoś miał podobny problem?

 • Lyoto

  NIE POLECAM. Dla mnie najważniejszą funkcją te opaski jest pulsometr. Niestety działa tylko jak stoimy w miejscu bo nawet lekki ruch sprawa że nie mierzy nam pulsu…. wielkie…. dno. Reszta działa powiedzmy… ok, no ale czego spodziewać się po takiej cenie.

 • SzeptCiszy

  Dziś rano odebrałem opaskę, ładowanie baterii do pełna potrwało 2 godziny, w tym czasie instalacja MiFit. Krok po kroku punkty 1-14 i oczywiście pełen sukces!!! Kupiłem MiBanda 2 tylko dla funkcji pulsometru do wykorzystania w treningach rowerowych i współpracy z Endomondo ale widzę że może jednak będzie z niego coś więcej, na przykład niektóre powiadomienia. Już jestem zadowolony a nie wyszedłem z pokoju :)))
  Bardzo rzetelna recenzja i pomocna instrukcja parowania. Dziękuję!

 • Paweł Kmiecik

  Hej, Czy z tej opaski można przesłać jakoś dane (przebyty dystans) do Endomondo?
  A jeśli nie, to czy któś byłby tak dobry i polecił mozliwie najtańsza opaskę/zegarek żeby można było przesałac potem dane do Endo? Dzięki wielkie

  • Paweł Kmiecik

   Doprecyzuję: chodzi o to aby nie mieć przy sobie telefonu z internetem. Tylko sama opaskę, a potem zgrać dane

   • Bartłomiej Broda

    Jeśli chodzi o przebyty dystans, ilość kroków i spalone kalorie to opaska sama w sobie to liczy, później zsynchronizuje się z odpowiednią aplikacją. Nie wydaje mi się, żeby można było przesłać te dane do Endomondo, ale oczywiście mogę się mylić. Jeśli masz namyśli jakieś treningi to bez telefonu i aplikacji ni rusz, sama opaska nic nie zrobi.

 • AAAA

  Czy ktoś wie który styk jest plusem? Pytam bo straciłem ładowarkę.

 • Kacperejj

  W co lepiej się pchać? Ta opaska czy opaska z firmy Lamax? Miałem pierwszą xiaomi i nie była zbyt dobra. O Lamaxie dużo osób wypowiada się pozytywnie, zwłaszcza o akumulatorze.

 • grabaz

  Czy do biegania muszę zabierać też telefon czy dopiero później wszystko prześlę opaska na niego? Gdy już skończę o wrócę do domu.

 • Android Hand

  A tutaj po roku czasu używania: https://androidhand.pl/category/recenzje/

 • sabina

  Jaka jest funkcjonalność opaski gdy nie jest ona skompatybilizowana z telefonem? Planuję zakupić na prezent dla osoby, ktora nie ma smartfona. Zalezy mi na tym, alby godzine, kroki, dystans, puls mogla odczyczywac bezposrednio na opasce. Wiem, ze normarnie da sie powyzsze wartosci odczytywac bezposrednio na opasce, ale czy opaska w ogole bedzie dzialac gdy nigdy nie zostanie polaczona z telefonem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona