Świetne wieści. Mi Band 5 z NFC może zadebiutować w Europie

Xiaomi czuje się bardzo pewnie na wielu rynkach. W Polsce znamy tylko relatywnie niedużą część ich imponującego portfolio, a jednak nie przeszkadza to firmie przełamywać kolejne rekordy. Coś mi podpowiada, że jeśli najnowsze plotki o Xiaomi Mi Band 5 potwierdzą się, to sprzedaż może jeszcze bardziej wystrzelić.

Fit-opaska od Xiaomi? To dość częsty wybór. Pierwszy Mi Band zebrał bardzo dobre recenzje, a kolejne generacje urządzenia tylko umocniły pozycję firmy w tym segmencie rynku. Warto tu przypomnieć, że Mi Band 4 sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w zaledwie osiem dni. To pokazuje, jak wielki progres wykonał chiński producent. Podejrzewam, że sprzedaż Czwórki byłaby jeszcze wyższa, gdyby w Europie domyślnie oferowała ona NFC. Tak się niestety nie stało, efektem czego tylko część rynków ma dostęp do tej nieco lepiej uzbrojonej wersji urządzenia.

Recenzja Xiaomi Mi Band 4 – jeden (niestety duży) krok od opaski idealnej

Dobra wiadomość jest jednak taka, że Xiaomi Mi Band 5 może wyeliminować tę słabość. Serwis źródłowy spekuluje, jakoby piąta odsłona Mi Banda miała być dostępna z funkcjonalnym NFC poza Chinami. To oznaczałoby, że Europejczycy – wreszcie – zyskaliby możliwość płatności zbliżeniowych za pomocą Mi Banda, na co, wydaje mi się, sporo użytkowników tej opaski z wytęsknieniem czeka.

Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że te rewelacje nie zostały zweryfikowane choćby przez łańcuchy dostaw (a tym bardziej przez Xiaomi!), dlatego też warto zachować wobec tych rewelacji pewien dystans. Trzeba jednak odnotować, że byłby to bardzo oczywisty wybór ze strony producenta i swoisty krok naprzód.

Skoro klienci chcą opaskę z NFC, to jest bardzo prawdopodobnym, że Xiaomi im ją dostarczy. Może nawet nie do końca dlatego, że chce to robić, ale po prostu musi. Inne firmy, jak Huawei, które równie dobrze radzą sobie na rynku tanich fit-opasek, zapewne dysponują bardzo podobnymi danymi i z pewnością w swoich laboratoriach pracują nad tanimi smartbandami, które będą umożliwiały realizację płatności zbliżeniowych nie tylko na rodzimym rynku, ale także w Europie.

Tak czy owak, kolejna generacja tego typu produktów zapowiada się naprawdę interesująco. A samego Mi Band 5 powinniśmy poznać w okolicach drugiego kwartału 2020, a zatem pozostało jeszcze sporo czasu…

Premiera Honor Band 5. Xiaomi Mi Band 4 ma się czego obawiać?

źródło: GizChina