smartwatch Xiaomi Mi Watch

Redmi zapowiada tańszą wersję Xiaomi Mi Watch

Premiera Xiaomi Mi Watch cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Czytelników Tabletowo. Wygląda na to, że wkrótce podobny smartwatch wypuści także marka-córka, Redmi. Znając życie, będzie on zapewne tańszy od swojego pierwowzoru i w związku z tym prawdopodobnie zaoferuje mniej funkcji.

Działalność Xiaomi i Redmi zaczęła się na siebie nakładać, ponieważ obie marki mają w swojej ofercie wiele podobnych produktów (najlepszym przykładem są smartfony z linii Redmi K20, które w Polsce sprzedawane są jako seria Xiaomi Mi 9T). Mimo to, przyjęło się, że Redmi produkuje tańsze alternatywy dla urządzeń Xiaomi. I identycznie może być w przypadku pierwszego smartwatcha z Wear OS.

Zapowiedź Redmi Watch

Lu Weibing, który jest głównym menadżerem Redmi, na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo opublikował bardzo sugestywny post. Zapytał w nim użytkowników platformy, co sądzą na temat Xiaomi Mi Watch i czy czekają na Redmi Watch. Można to odebrać jako wskazówkę wprowadzenia takiego urządzenia na rynek, ponieważ – jak pokazała praktyka – marka często dołącza do swojego portfolio produkty podobne do propozycji Xiaomi, tylko tańsze.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że wkrótce pojawią się pierwsze informacje na temat Redmi Watch i nie zdziwię się, jeśli część z nich dostarczy sam Lu Weibing, ponieważ w przeszłości ochoczo podgrzewał atmosferę wokół nadchodzących produktów, publikując kolejne wpisy na swoim profilu w serwisie Weibo. Ostatnim przykładem jest Redmi K30 – wiemy już, że zostanie on wyposażony w wyświetlacz z owalnym otworem i modem 5G.

Redmi K30 z modemem 5G i dużą dziurą w ekranie. Co Wy na to?

Na razie możemy jednak tylko spekulować, co zaoferuje Redmi Watch. Większość specyfikacji, jak i design, powinny być podobne, jak w Xiaomi Mi Watch. Smartwatch Redmi może ewentualnie być mniejszy (analogicznie, jak w przypadku Huawei Watch GT i Honor Watch Magic). Nie zdziwię się też, jeśli na jego pokładzie zabraknie eSIM, ale oby to samo nie spotkało modułu NFC.

Data premiery Redmi Watch nie jest jeszcze znana, ale jego rychły debiut na rynku wydaje się wielce prawdopodobny. Wiemy natomiast, że Xiaomi Mi Watch trafi do Europy nie wcześniej niż w 2020 roku.

Źródło: Weibo przez Mobilescout.com