Za tydzień Xiaomi zaprezentuje smartfon i smartwatch, na które bardzo czekamy

Wczoraj Xiaomi opublikowało zapowiedź, z której wynikało, że dziś może zadebiutować smartfon, na który czekamy z niecierpliwością. Okazuje się jednak, że Xiaomi CC9 Pro zostanie zaprezentowany dopiero w przyszłym tygodniu. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy także… smartwatch z Wear OS!

Zapowiedź premiery Xiaomi CC9 Pro

O Xiaomi CC9 Pro mówi się już od pewnego czasu, więc oficjalna zapowiedź jego premiery była kwestią czasu. Zdążyliśmy nawet poznać większą część jego specyfikacji technicznej, lecz okazuje się, że smartfon zaoferuje więcej niż się spodziewaliśmy.

Dotychczasowe doniesienia wskazywały na to, że Xiaomi CC9 Pro zostanie wyposażony w potrójny aparat na panelu tylnym. Tymczasem w rzeczywistości na pleckach smartfona znajdzie się łącznie aż pięć aparatów! Główny będzie miał rozdzielczość 108 Mpix i matrycę Samsung ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm.

Na załączonym poniżej teaserze dopatrzyć się można też wzmianki o pięciokrotnym zoomie optycznym, co jest bardzo intrygujące, zważywszy na fakt, że nie wygląda na to, aby w Xiaomi CC9 Pro znajdował się aparat o budowie peryskopowej, jak w Huawei P30 Pro czy Oppo Reno 10x Zoom. Producent musiał więc zastosować inną sztuczkę, żeby osiągnąć takie przybliżenie.

Xiaomi CC9 Pro teaser
Zapowiedź premiery Xiaomi CC9 Pro (źródło: Xiaomi Weibo)

Można się spodziewać, że w module znajdą się także aparat z obiektywem szerokokątnym (raczej bowiem nie powinno go zabraknąć) i czujnik głębi. Nie sposób przeoczyć również czterech diod doświetlających (po dwie w dwóch parach).

Xiaomi CC9 Pro nie bez przyczyny będzie więc miał dopisek „Pro” w nazwie, ponieważ jego aparat zapowiada się naprawdę obiecująco. Trzymam kciuki, aby smartfon trafił do sprzedaży w Polsce, bowiem może on być ciekawą propozycją dla osób, które często i dużo fotografują telefonem.

Zapowiedź premiery Xiaomi Mi Watch

Xiaomi CC9 Pro nie będzie jednak jedyną nowością, którą Xiaomi zaprezentuje w przyszłym tygodniu. Tego samego dnia, tj. 5 listopada 2019 roku, zadebiutuje także pierwszy smartwatch tej marki z systemem Wear OS. Z udostępnionej przez producenta zapowiedzi wynika, że Xiaomi Mi Watch zaoferuje kwadratową lub prostokątną kopertę, co nasuwa jednoznaczne skojarzenia z Apple Watch. Szkoda, że firma poszła w tę stronę, ale zapewne to nie przypadek.

Xiaomi Mi Watch teaser
Zapowiedź premiery Xiaomi Mi Watch (źródło: Xiaomi Weibo)

Na koniec dodam jeszcze, że wraz z Xiaomi CC9 Pro i Xiaomi Mi Watch 5 listopada 2019 roku zadebiutuje także telewizor Xiaomi Mi TV 5.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 8 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Xiaomi Weibo dzięki GSMArena