Ma być cienki i pozbawiony wycięcia w ekranie – czekamy na Oppo Reno 3 Pro 5G

Oppo ma dość napięty grafik premier, jeśli chodzi o smartfony. Model Reno 2 został zaprezentowany w sierpniu tego roku, a producent już szykuje jego następcę – Reno 3 Pro 5G.

Tempo wydawania nowych smartfonów przez producentów czasem potrafi przytłoczyć. Niektórzy z nich są nadal wierni rocznemu cyklowi, prezentując kluczowe modele w odstępie około 12 miesięcy. Przeplatają je premierami mniej zaawansowanych i tańszych sprzętów, utrzymując w ten sposób zrównoważoną podaż na różnych poziomach cenowych. Na tej zasadzie działa na przykład Samsung.

Reklama

Są też inne firmy, takie jak Oppo, które nie przywiązują tak dużej wagi do regularności. Na przykład Reno 2 po raz pierwszy w pełnej krasie pojawił się w sierpniu, a już na grudzień zaplanowana jest premiera kolejnego urządzenia z tej serii.

Oppo Reno 3 Pro 5G będzie cienki, ale jak bardzo?

Wiceprezes Oppo dał nam dziś możliwość rzucenia okiem na smartfon, który będzie następcą Reno 2. Model Reno 3 Pro 5G przedstawiany jest jako pierwszy tak cienki smartfon z modemem 5G. Co prawda jego grubość, czyli 7,7 mm, nie jest jakimś specjalnym osiągnięciem, bo bardzo podobną ma na przykład Samsung Galaxy S10+ (7,8 mm), ale zdaniem wiceszefa marketingu Oppo, Briana Shen, w segmencie smartfonów z 5G to jest coś. Ponownie: nie wiem, na ile jest to rzeczywiście godne uwagi, biorąc pod uwagę, że Galaxy S10+ 5G ma grubość 7,94 mm…

Na sposób podkreślania zalet spodziewanego urządzenia można narzekać, ale na sam smartfon chyba nie będzie jak. Ma zaoferować duży ekran pozbawiony centralnego wycięcia na przedni aparat, z wyświetlaczem zachodzącym na boki obudowy. Brian Shen nie zdecydował się pokazać całej bryły Oppo Reno 3 Pro 5G, więc możemy się tylko domyślać, czy przedni aparat zostanie ukryty w mechanizmie przypominającym płetwę, jak w Reno 2.

Specyfikacja urządzenia jest nam na razie nieznana. Wiemy tylko, że nowe Reno będzie działać na nakładce ColorOS 7 zaraz po wyjęciu z pudełka. W nadchodzących dniach powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat Oppo Reno 3 Pro 5G. Pewnie Brian Shen sam nie wytrzyma i opublikuje je na swoim koncie na Twitterze.

Recenzja Oppo Reno 2. Mając do wydania 2300 złotych – warto się nim zainteresować

źródło: @BrianShenYiRen dzięki fonearena