Oto lista smartfonów Oppo, które otrzymają nową nakładkę systemową ColorOS 7

Oppo ogłosiło dziś kolejną dużą aktualizację swojej nakładki systemowej, stosowanej w smartfonach. Najnowsza wersja, nazwana ColorOS 7, wprowadza zmiany w interfejsie użytkownika i dodaje asystenta montażu wideo oraz głosowego pomocnika.

Oppo ma ponad 300 milionów użytkowników nakładki ColorOS na całym świecie. Najpewniej zdecydowana większość z nich rezyduje w Chinach, ale pamiętamy przecież, że firma zaliczyła całkiem dobry start w Europie, w tym w Polsce. Teraz na smartfony tego producenta trafi aktualizacja do ColorOS 7.

Co nowego wnosi ColorOS 7?

Nowa wersja nakładki systemowej dla smartfonów Oppo wprowadza prostsze kształty i jaśniejsze ikony, które mają wpłynąć na bardziej pozytywne wrażenia z użytkowania. Aktualizacja zapewnia dostęp do aplikacji Art+ Project, która zawiera w sobie wiele różnych motywów i zestawów tapet, by móc dostosować wygląd interfejsu do własnych upodobań. Poszerzono tam też wybór animowanych tapet, które reagują na dotyk ekranu przez użytkownika. Wygląda na to, że ColorOS 7 będzie po prostu trochę bardziej efektowny.

Dodatki pojawią się także w dziedzinie fotografii. Aktualizacja wprowadza ulepszenia do trybu nocnego Polar, poprawiając algorytm redukowania szumów na zdjęciu. Kolejną ważną wartością dodaną będzie asystent edytora wideo Soloop, który skanuje urządzenie w poszukiwaniu przydatnych klipów, a następnie automatycznie generuje z nich film. Drugim pomocnikiem, tym razem głosowym, będzie Breeno Voice, który ma wchodzić w interakcje z użytkownikami, wykonywać ich instrukcje i pomagać w codziennych zadaniach. Domyślam się, że asystent głosowy będzie dostępny tylko dla Chin.

Oprócz tego Oppo obiecuje w ColorOS 7 szybsze uruchamianie się urządzenia (o 25%), lepsze zarządzanie pamięcią RAM (o 40%) i poprawienie wydajności w grach. Z innych opcji znajdziemy: wyświetlanie kart aplikacji w dolnej części ekranu, tryb samochodowy, tryb uśpienia, zrzut ekranu trzema palcami, pasek boczny podobny do małego przybornika i sejf dla haseł.

Lista urządzeń, które otrzymają ColorOS 7

Choć jest to lista dotycząca rynku chińskiego, to znajdziemy na niej także urządzenia dystrybuowane także w Polsce. Na nie również będziemy mogli spodziewać się aktualizacji do ColorOS 7, choć w późniejszych terminach.

25 listopad 2019 (beta):

Grudzień 2019:

I kwartał 2020:

Luty 2020:

  • realme X
  • realme X Youth Edition

Marzec 2020:

  • realme Q (realme 5 Pro)

Kwiecień 2020:

  • realme X2
  • realme X2 Pro

II kwartał 2020:

  • OPPO R15 / R15 Dream Mirror Edition
  • OPPO A9x
  • OPPO A9
  • OPPO A11
  • OPPO A11x

źródło: coloros.com dzięki fonearena