Reklama
GOG Galaxy 2 0 Epic Games Store

Już wkrótce w aplikacji GOG Galaxy 2.0 kupimy… gry z Epic Games Store!

Przez ostatnie lata gracze komputerowi zostali podzieleni pomiędzy kilka sklepów, przez co dostęp do wszystkich swoich gier wymaga posiadania kont na wielu platformach. I nie ma co ukrywać, jest to bardzo uciążliwe, gdy musimy mieć zainstalowane kilka programów jednocześnie, takich jak Steam, Origin (wkrótce EA Desktop App) czy Epic Games Store, by mieć pod ręką całą swoją bibliotekę gier. Z pomocą przychodzi tu jednak GOG Galaxy 2.0.

Reklama

Program GOG Galaxy 2.0 w założeniach jest świetnym pomysłem na połączenie wszystkich liczących się sklepów z grami w jedną aplikację. Pozwala to nie tylko na wygodne przeglądanie i odpalanie swoich gier, ale również na podglądanie, w co grają nasi znajomi. Niestety jedna kwestia nadal pozostawała problemem — kupowanie gier. Już wkrótce może się to zmienić.

GOG Galaxy 2.0 umożliwi kupowanie gier z Epic Games Store

Już niebawem użytkownicy aplikacji GOG Galaxy 2.0 będą mogli kupować gry nie tylko ze sklepu GOG-a, ale i również z Epic Games Store, wewnątrz wspomnianej aplikacji. Pozwoli to na znaczne poszerzenie oferty gier, między innymi o takie tytuły jak The Outer Worlds czy Mortal Shell.

GOG Galaxy 2 0 Epic Games Store
GOG Galaxy 2.0

Bardzo ważną kwestią jest to, że gry kupione z Epic Games Store za pośrednictwem aplikacji GOG Galaxy 2.0 będzie obowiązywać regulamin GOG-a – w tym i również polityka zwrotów, która przypominam, jakiś czas temu wywołała w sieci niemałą burzę.

Nowa opcja nie jest dostępna jeszcze dla wszystkich użytkowników GOG Galaxy 2.0 – na razie trwają testy na małej grupie graczy. Z czasem jednak liczba testerów będzie się zwiększać, aż w końcu GOG udostępni funkcję kupowania gier z Epic Games Store dla wszystkich. Liczę również na szybkie dodanie takiej funkcji dla Steama.

Od wczoraj korzystam właśnie z GOG Galaxy 2.0 i przyznać muszę, że przekonuje mnie wizja jednej aplikacji łączącej kilka bibliotek gier w jedną. Trzymam więc kciuki za dalsze oficjalnie wsparcia reszty sklepów — w przyszłości może się z tego utworzyć całkiem ciekawe centrum dla wszystkich graczy PC-towych.

Zobacz również: