Paczkomat InPost
Paczkomat InPost (fot. kurjerzy.pl)

Potwierdzone: zakupy z Amazon będzie można odbierać w Paczkomatach InPost

Paczkomaty to szalenie wygodna metoda odbioru przesyłek, ponieważ można to zrobić w dogodnym dla siebie momencie, o każdej porze dnia i nocy. Klienci chętnie z tego korzystają, więc z pewnością ucieszy ich informacja, że wkrótce będą mogli odebrać z nich również zakupy z Amazon.

Paczkomaty InPost na dobre wpisały się w polski krajobraz

Dziś nietrudno natknąć się na Paczkomat InPostu. W mieście są one umieszczone wszędzie tam, gdzie przewija się więcej osób, ale coraz częściej spotkać je można również w mniejszych miejscowościach. Liczba maszyn bardzo szybko się powiększa – we wrześniu 2020 roku uruchomiono 8000, a niedługo później, na początku grudnia zeszłego roku było ich już 10000.

Prawdopodobnie ogromnie do wzrostu ich popularności przyczyniła się współpraca Allegro z InPostem i dodanie tej metody dostawy do programu Allegro Smart! Dzięki niemu klient nie płaci nic za dostarczenie swoich zakupów (o wartości co najmniej 40 złotych od jednego sprzedawcy) do Paczkomatów.

Zakupy z Amazon będzie można odbierać w Paczkomatach InPost
Paczkomat (fot. InPost)

W paczkomatach będzie można też odbierać zakupy z Amazon

Oczywiście Paczkomaty obsługują nie tylko przesyłki z Allegro, bo z innych sklepów internetowych również. Ponadto mogą z nich korzystać także klienci indywidualni, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla usług Poczty Polskiej czy innych firm kurierskich.

Wkrótce Paczkomaty zapełnią się też przesyłkami z Amazon. Rafał Brzóska, prezes InPostu, oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy ze znaną na całym świecie platformą e-commerce, która w Polsce będzie rywalizować przede wszystkim z Allegro. Współpraca ma trwać przez pięć lat, ale niewykluczone, że zostanie przedłużona, aczkolwiek to na razie dość odległa przyszłość. Co ciekawe, pierwsze (nieoficjalne) informacje na ten temat pojawiły się już w listopadzie 2020 roku.

W ramach przywoływanej umowy InPost zobowiązał się dostarczać przesyłki z Amazon za pośrednictwem swoich Paczkomatów oraz kurierów na terenie całej Polski. Nie wiadomo jednak, czy będzie ekskluzywnym partnerem dla tej platformy, która wkrótce oficjalnie rozpocznie działalność w Polsce, czy tylko jednym z wielu. Bardziej prawdopodobny wydaje się jednak ten drugi scenariusz.