Zmiany na Allegro – Smart podrożeje, pojawi się nowa opcja dostawy i wystartuje nowy serwis

Smart, czyli abonament od Allegro, który zapewnia bezpłatne dostawy zakupów dokonywanych w serwisie, niebawem podrożeje. Oprócz tego, polski gigant e-commerce zapowiada kilka pomniejszych zmian, w tym kolejną metodę dostawy, a także uruchomienie nowego serwisu pod swoją marką.

Reklama

Cena abonamentu Allegro Smart rośnie, a zakres usług maleje

Do popularnego abonamentu w naszym rodzimym serwisie aukcyjnym niedługo zostanie wprowadzonych szereg zmian, zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Allegro Smart, to usługa, dzięki której już od ponad dwóch lat kupujący mogą korzystać z darmowych dostaw przy spełnieniu kilku warunków. Jej dotychczasowa cena wynosi 8,99 złotych miesięcznie, lecz za tydzień, czyli 25 stycznia 2021 roku wzrośnie ona do 10,99 złotych na miesiąc.

Co najważniejsze, jeśli jesteście już użytkownikami Smart, nie będziecie płacić więcej. Zmiana ceny dotyczy jedynie nowych użytkowników, więc jeśli przed 25 stycznia 2021 roku zaczęliście subskrypcję usługi, jej cena pozostanie na poziomie 8,99 zł. Nie wzrośnie też cena pakietu rocznego, który po tej dacie będzie kosztował tyle samo, co obecnie – 49 zł.

Od 8 lutego natomiast z opcji darmowej dostawy w ramach Smart zniknie metoda Kurier UPS. Rzecz jasna, klienci wciąż będą mogli z niej skorzystać, ale posiadacze abonamentu będą musieli zapłacić za przesyłkę. Nie wpływa to na dostępność usługi Allegro Kurier UPS (do 10 kg), która choć wymaga od sprzedawców rozliczania się za wysyłkę z serwisem, zamiast z przewoźnikiem, pozostanie darmowa dla użytkowników Smart.

Nowa usługa kurierska i zmiany w Allegro Pay

Będąc przy metodach dostawy, warto wspomnieć także o nowej usłudze, która pojawi się na Allegro 8 lutego. Kurier PickPack, bo o nim mowa, to ekspresowa forma wysyłki dostępna tylko dla sprzedających i kupujących z Warszawy. Dzięki niej nasze zamówienie może być dostarczone nawet tego samego dnia, przeważnie w godzinach 18-22, lecz klient może wybrać inny dogodny dla siebie zakres godzin.

Allegro Pay zapłać później

Nadchodzą również zmiany w Allegro Pay. Od 8 lutego będziemy mogli przekształcić płatność za minimum 500 zł z okresem spłaty 30 dni w 20 miesięcznych rat. Pojawi się również opcja spłaty w ciągu miesiąca dla zakupów opiewających na kwotę ponad 1000 zł, która do tej pory była dla tak dużych sum niedostępna.

Allegro Biznes – nowy serwis nadchodzi

Nasz serwis aukcyjny chce jeszcze bardziej otworzyć się na firmy i zapowiada debiut nowego serwisu pod szyldem Allegro. Biznes ma być wygodnym serwisem łączącym firmy z klientami, a przy okazji oferującym atrakcyjne ceny oraz formy dostaw. Kupujący, którymi mają być zarówno osoby prywatne jak i inne firmy, będą mogli skorzystać z cen hurtowych u niektórych sprzedawców. Ułatwiony zostanie także podgląd cen netto, a okres odroczonej płatności ma wynosić nawet do 60 dni.

W serwisie będą mogli wystawiać wyłącznie posiadacze konta Firma. Usługa ma wystartować w przyszłym miesiącu.