Amazon

Amazon oficjalnie zapowiada uruchomienie Amazon.pl w Polsce. Tyle lat czekania!

Allegro zapewne wolałoby odwlec spełnienie dzisiejszej zapowiedzi Amazonu jak najdalej w czasie. Prace nad uruchomieniem oficjalnego sklepu Amazon.pl ruszyły na dobre i nic już tego nie powstrzyma.

Reklama

Amazon od lat w Polsce, ale bez serwisu internetowego

Amazon od 2014 roku działa w Polsce. Nie jest jednak u nas jednym z czołowych graczy rynku e-commerce, a największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. W centrach logistycznych tej firmy oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku pracuje łącznie ponad 18 tysięcy osób.

Choć dla wielu Amazon kojarzy się głównie jako pracodawca, tak osoby przeszukujące polski internet w nadziei skorzystania z oferty zakupu niedrogiej elektroniki, wciąż narzekały na brak oficjalnego sklepu Amazonu w Polsce. Jeśli ktoś chciał skorzystać z legendarnych przecen na smartfony lub inny sprzęt, musiał udać się na niemiecką stronę Amazon.de i kombinować, jak nie stracić zbyt dużo pieniędzy na przewalutowaniach podczas dokonywania płatności w złotówkach. Wkrótce te czasy będziemy mieli już za sobą.

Centrum logistyczne Amazon w Kołbaskowie k. Szczecina

Amazon.pl wkrótce w Polsce

Amazon ogłosił dziś, że rozpoczyna prace nad uruchomieniem w naszym kraju serwisu Amazon.pl. Na sam początek, rusza sekcja dla przedsiębiorców, którzy planują sprzedaż swoich produktów w Polsce oraz globalnie. Pod adresem sell.amazon.pl można już teraz rejestrować swoje konta w języku polskim oraz zapoznać się z szeregiem praktycznych materiałów szkoleniowych.

Jak podano w informacji na blogu Amazon,

Ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach.

Chętnie zobaczymy, jak Amazon.pl będzie rozwijał się w Polsce i – co ważniejsze – jakie ceny będzie ofertował w porównaniu do sklepów na Zachodzie. Szczerze powiedziawszy, chętnie powitalibyśmy u nas korzystne promocje, na które można się czasem natknąć, przerzucając strony zagranicznych sklepów Amazon.