Netflix Games
Netflix Games

Wkrótce zagrasz iPhone’em w gry na Netflixie na telewizorze

Netflix to od dłuższego czasu nie tylko usługa VOD. Od połowy 2021 roku platforma daje nam dostęp do gier. Nowa funkcja może znacznie bardziej zachęcić do korzystania z nich, ponieważ wkrótce użyjesz swojego iPhone’a jako kontrolera, siedząc wygodnie przed telewizorem.

Żeby zagrać w grę na Netfliksie, weź iPhone’a w dłoń

Wszystko wskazuje na to, że Netflix chce nieco usprawnić swój świat gier. A ten, według informacji z sierpnia ubiegłego roku, nie radzi sobie najlepiej. Ustalono, że jedyne 1% subskrybentów postanowiło uruchomić mobilne gry oferowane razem z usługą. To praktycznie nic.

Netflix Games
Źródło: Netflix

Są to oczywiście gry na smartfony, które uruchamiamy tylko z poziomu urządzenia mobilnego. Niebawem się to może zupełnie zmienić, a liczba graczy ma szansę wzrosnąć, ponieważ jak donosi Steve Moser z MacRumors, platforma pracuje nad opcją grania przy pomocy iPhone’a, zupełnie jak dedykowanego kontrolera. Na telewizorze.

Skąd takie domysły? Jak podaje Steve Moser, w kodzie aplikacji pojawiła się wiadomość „Czy chcesz użyć tego smartfona, jako kontrolera do gry?”, a to już automatycznie sugeruje, że taka funkcja będzie dostępna. Kolejne komunikaty w kodzie – „Gra na twoim telewizorze potrzebuje kontrolera do rozgrywki” to potwierdzają.

Nie będzie potrzebny tu dedykowany kontroler

Granie na kanapie przy pomocy iPhone’a (i z pewnością urządzeń z Androidem), w tytuły Netflixa na dużym ekranie, wydaje się znacznie wygodniejsze, niż patrzenie się w mały ekran. Może to przypominać konsolowe doznania – choć ze znacznie bardziej ograniczoną pulą gier, które nie mają zbyt złożonej grafiki.

Do gry w Netfliksowe tytuły nie będzie potrzeba dedykowanego kontrolera. Gdyby serwis wymagał do tego dokupienia osobnego urządzenie, z pewnością nie byłoby zbytnio dużo chętnych na takie rozwiązanie. To znaczy – zdecydowałaby się na to tylko cząstka osób ze wspomnianego wyżej 1 procenta.