YouTube wprowadza karty profilowe z podglądem historii komentarzy

YouTube wprowadza karty profilowe z podglądem historii komentarzy

Ostatnia aktualizacja:

Aplikacja YouTube w wersji na Androida otrzymała nową funkcję. Karty profilowe zapewniają szybki dostęp do informacji o profilu innego użytkownika.

YouTube z podglądem komentarzy

Dopiero co pisaliśmy, że YouTube priorytetowo potraktował iOS i wprowadził filtry w sekcji subskrybowanych kanałów. W założeniach mają one pomóc osobom, które obserwują dużo profili. Tym razem jednak na nowości dłużej będą musieli poczekać użytkownicy urządzeń Apple. Zmiany zostały bowiem wprowadzone wyłącznie w wersji na Androida.

We wrześniu YouTube rozpoczął testy kart profilowych. Pozwalają one na szybki dostęp do publicznych informacji o innym użytkowniku, a także przedstawiają listę opublikowanych przez niego komentarzy. Funkcja została ogłoszona jako rozwiązanie, które pozwoli twórcom na sprawną identyfikację największych fanów.

YouTube wprowadza karty profilowe z podglądem historii komentarzy

Karty profilowe powinny również pozwolić na wykrycie osób, które dodają wyłącznie negatywne i wulgarne komentarze. Dzięki temu łatwiej będzie zablokować konta służące tylko do trollowania.

Gdzie znajdę kartę profilową?

W celu skorzystania z kart profilowych należy przejść do sekcji komentarzy pod dowolnym filmem. Następnie klikamy na zdjęcie profilowe użytkownika. To już wszystko. Karta składa się z następujących informacji: nazwa użytkownika, data dołączenia, liczba subskrypcji, najnowsze komentarze na danym kanale, a także listy obserwowanych kanałów. Z jej poziomu można dodać użytkownika do subskrybowanych, a także przejść do ostatnich komentarzy, np. w celu udzielenia odpowiedzi.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Warto zaznaczyć, że nie mamy dostępu do pełnej historii komentarzy. Jak wspomniałem, pojawiają się wyłącznie ostatnie komentarze, które użytkownik opublikował na kanale, z którego poziomu sprawdzamy jego profil.

Serwis TechCrunch zauważa, że podczas testów funkcja została przyjęta z entuzjazmem. Natomiast teraz pojawiają się negatywne opinie i prośby o usunięcie nowości. Niektórzy użytkownicy zarzucają, że karty profilowe pokazują komentarze bez szerszego kontekstu, a także mają negatywny wpływ na prywatność. Cóż, po prostu nie wszystkim można dogodzić.

Karty profilowe udostępniane są globalnie. Powinny już pojawić się u części użytkowników w Polsce. Jeśli ich nie widzicie, to warto sprawdzić czy na smartfonie zainstalowana jest najnowsza wersja aplikacji YouTube.

Polecamy również:

Aplikacja Telefon od Google z funkcją nagrywania rozmów? To możliwe

źródło: TechCrunch