YouTube wprowadza karty profilowe z podglądem historii komentarzy

Aplikacja YouTube w wersji na Androida otrzymała nową funkcję. Karty profilowe zapewniają szybki dostęp do informacji o profilu innego użytkownika.

YouTube z podglądem komentarzy

Dopiero co pisaliśmy, że YouTube priorytetowo potraktował iOS i wprowadził filtry w sekcji subskrybowanych kanałów. W założeniach mają one pomóc osobom, które obserwują dużo profili. Tym razem jednak na nowości dłużej będą musieli poczekać użytkownicy urządzeń Apple. Zmiany zostały bowiem wprowadzone wyłącznie w wersji na Androida.

Reklama

We wrześniu YouTube rozpoczął testy kart profilowych. Pozwalają one na szybki dostęp do publicznych informacji o innym użytkowniku, a także przedstawiają listę opublikowanych przez niego komentarzy. Funkcja została ogłoszona jako rozwiązanie, które pozwoli twórcom na sprawną identyfikację największych fanów.

Karty profilowe powinny również pozwolić na wykrycie osób, które dodają wyłącznie negatywne i wulgarne komentarze. Dzięki temu łatwiej będzie zablokować konta służące tylko do trollowania.

Gdzie znajdę kartę profilową?

W celu skorzystania z kart profilowych należy przejść do sekcji komentarzy pod dowolnym filmem. Następnie klikamy na zdjęcie profilowe użytkownika. To już wszystko. Karta składa się z następujących informacji: nazwa użytkownika, data dołączenia, liczba subskrypcji, najnowsze komentarze na danym kanale, a także listy obserwowanych kanałów. Z jej poziomu można dodać użytkownika do subskrybowanych, a także przejść do ostatnich komentarzy, np. w celu udzielenia odpowiedzi.

Warto zaznaczyć, że nie mamy dostępu do pełnej historii komentarzy. Jak wspomniałem, pojawiają się wyłącznie ostatnie komentarze, które użytkownik opublikował na kanale, z którego poziomu sprawdzamy jego profil.

Serwis TechCrunch zauważa, że podczas testów funkcja została przyjęta z entuzjazmem. Natomiast teraz pojawiają się negatywne opinie i prośby o usunięcie nowości. Niektórzy użytkownicy zarzucają, że karty profilowe pokazują komentarze bez szerszego kontekstu, a także mają negatywny wpływ na prywatność. Cóż, po prostu nie wszystkim można dogodzić.

Karty profilowe udostępniane są globalnie. Powinny już pojawić się u części użytkowników w Polsce. Jeśli ich nie widzicie, to warto sprawdzić czy na smartfonie zainstalowana jest najnowsza wersja aplikacji YouTube.

Polecamy również:

Aplikacja Telefon od Google z funkcją nagrywania rozmów? To możliwe

źródło: TechCrunch