(fot. Tabletowo.pl)

YouTube na iOS wkrótce z Picture in Picture dla wszystkich użytkowników

Oficjalnie na iPhone’ach nie można jeszcze korzystać z trybu Picture in Picture na YouTube. Niebawem się to jednak zmieni. Co więcej, funkcja nie będzie zarezerwowana wyłącznie dla osób z kontem Premium.

Nadchodzi wyczekiwana funkcja

Właściciele iPhone’ów od wydania iOS 14 mogą uruchamiać filmy w pływających okienkach. Apple, po wielu latach oczekiwania, w końcu zdecydowało się wprowadzić funkcję Picture in Picture.

Niestety, dostępność rozwiązania w samym systemie operacyjnym nie oznacza, że skorzystamy z niego w każdym miejscu. Wszystko zależy od twórców aplikacji – nie mają oni obowiązku wdrażać PiP. Dobrym przykładem jest tutaj aplikacja YouTube, która nie oferuje jeszcze możliwości oglądania filmu w wydzielonym oknie.

YouTube iOS Picture in Picture
Obecnie PiP jest dostępny tylko przez przeglądarkę internetową (fot. Tabletowo.pl)

Wkrótce to się jednak zmieni. Google oficjalnie ogłosiło, że rozpoczyna wprowadzanie Picture in Picture w aplikacji na iOS. Warto podkreślić, że docelowo funkcja trafi do wszystkich użytkowników, a nie tylko osób opłacających YouTube Premium, jak wskazywały wcześniejsze informacje.

Dowiedzieliśmy się, że opisywane rozwiązanie jest już udostępniane osobom z kontem Premium. Natomiast niebawem trafi do wszystkich użytkowników. Początkowo na terenie USA, ale z czasem pojawi się również w innych regionach.

Jak korzystać z Picture in Picture już dziś?

Na wdrożenie odpowiedniej funkcji w aplikacji YouTube musimy jeszcze trochę poczekać, ale z PiP możemy już skorzystać. Istnieją bowiem obejścia, które bez problemów działają na najnowszym iOS 14.6.

W celu uruchomienia filmu w oknie musimy:

  • wejść na stronę YouTube z poziomu przeglądarki Safari, aktywować widok strony na desktopy i następnie włączyć dowolny film. Tryb Picture in Picture pojawi się jako opcja w widoku pełnoekranowym,
  • wejść na dowolną stronę z osadzonym filmem. Funkcja PiP także tutaj będzie dostępna po wyświetleniu filmu w pełnym oknie.

Nie wiemy kiedy wyczekiwana funkcja pojawi się w aplikacji. Nie poznaliśmy dokładnych terminów, ale raczej to kwestia najbliższych tygodni. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie korzystać z przedstawionych wyżej nieoficjalnych sposobów.