Yanosik (źródło: Google Play)

Yanosik ma nowy wygląd! Sporo funkcji bezpośrednio na ekranie głównym

Twórcy Yanosika mieli ostatnio ręce pełne roboty. Przygotowywali się do wielkiej aktualizacji aplikacji, za sprawą której będzie się z niej korzystało jeszcze wygodniej. Co się zmienia?

Yanosik zmienia wygląd

Najnowsza aktualizacja jednej z najbardziej popularnej aplikacji dla kierowców mocno zmienia jej wygląd i funkcje. Niektórzy mogą być zdziwieni, jak dużą metamorfozę przeszła i… jak wiele skrótów udało się upchnąć na ekranie głównym.

Celem modyfikacji Yanosika była chęć ułatwienia obsługi z poziomu jednego panelu. Z tego powodu ogólny wygląd aplikacji został dostosowany tak, by ekran główny nie tylko dostarczał informacje o ewentualnych przeszkodach na drodze, ale także zawierał skróty do najczęściej używanych funkcji.

Ponieważ Yanosik sukcesywnie zwiększał ich liczbę, także kafelków na stronie głównej jest sporawo. Znajdziemy tam mapę z nawigacją, opcję zakupu biletów autostradowych, listę okolicznych warsztatów samochodowych, możliwość zakupu ubezpieczenia OC/AC, taryfikator mandatów, oferty z Autoplac… Duży wybór!

Yanosik po aktualizacji
(fot. Yanosik)

Pierwsi użytkownicy – ci zadowoleni oraz ci mniej

Na stronie Yanosika na Facebooku, pod postem o niespodziance w postaci aktualizacji aplikacji, pojawiły się już pierwsze opinie na temat zmienionego interfejsu programu.

Jedni bardzo chwalą sobie podjęte decyzje, z kolei inni czują się nieco przeładowani mnogością funkcji dostępnych wprost z ekranu startowego. Część osób mówi wprost, że aplikacja straciła na przejrzystości, a niektórzy w ogóle mają problem z jej stabilnym działaniem.

Nie pozostaje nam nic, jak tylko zainstalować ją na redakcyjnych smartfonach i zobaczyć, jak to wszystko działa w praniu. W obliczu tak spolaryzowanych sygnałów sami musimy sprawdzić, o co tam tak naprawdę chodzi ;) Całkiem możliwe, że wkrótce na Tabletowo zobaczycie krótki test działania nowego Yanosika.

Aplikację pobierzecie ze sklepu Google Play, App Store i App Gallery.