Sony Xperia XZ2 Premium / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Cztery smartfony Sony dostały aktualizację do Androida 10

Regularna i szybka aktualizacja oprogramowania to, w świecie Androida, wciąż temat ciężki jak głowa w pierwszy dzień nowego roku. Na szczęście, w przypadku niektórych producentów, sytuacja zaczyna powoli zmierzać w dobrym kierunku. Jednym z nich jest firma Sony, która rozpoczęła dystrybucję najnowszej wersji oprogramowania do użytkowników kolejnych czterech smartfonów.

O ile użytkownicy ubiegłorocznych flagowców (Xperia 1, Xperia 5) mogli być spokojni o aktualizację do dziesiątej wersji Androida (którą, swoją drogą, otrzymali jakiś czas temu), o tyle w przypadku starszych o rok modeli istniały pewne wątpliwości. Na szczęście właśnie zostały one rozwiane i nową wersją oprogramowania będą się mogli cieszyć posiadacze również urządzeń zaprezentowanych w 2018 roku.

Reklama

Smartfony Sony Xperia objęte aktualizacją

Do chlubnego grona zaktualizowanych modeli dołączyły następujące słuchawki: Xperia XZ3, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Premium oraz Xperia XZ2 Compact. Co prawda producent zapowiadał, że najnowsze oprogramowanie pojawi się na nich początkiem 2020 roku, jednak nie nadmienił, że stanie się to już w pierwszym jego tygodniu.

Nie wszyscy na raz

Jeżeli Twoja Xperia znajduje się na powyższej liście, ale uparcie nie chce wyświetlić powiadomienia o dostępności nowej wersji oprogramowania – to jeszcze nie jest powód do paniki. Dystrybucja nowej wersji systemu jest rozszerzana stopniowo o kolejne urządzenia, dlatego niektórzy mogą się cieszyć z udogodnień najnowszego systemu od Google już teraz, innym przyjdzie poczekać, być może nawet kilka tygodni.

Android 10 – warto czekać?

Często pod artykułami o aktualizacji oprogramowania powstaje dyskusja, że tak właściwie nowa wersja systemu nie zawsze wnosi wiele. W przypadku Androida 10 jest podobnie. Typowy użytkownik dostrzeże właściwie tylko ciemny motyw jako opcję obejmującą cały system czy usprawnioną obsługę gestami.

Należy jednak pamiętać, że sporo zmian nie jest widocznych na pierwszy rzut oka, a mimo to wpływają one na stabilność czy bezpieczeństwo urządzenia. Pozostaje więc cieszyć się, że producenci starają się dostarczać aktualizacje nawet do starszych modeli niż najnowsze.

Źródło: PhoneArena