Xperia C6 zapoczątkuje nowy rozdział w kwestii designu smartfonów Sony?

Każdy liczący się producent stara się opracować unikalną koncepcję designu swoich urządzeń. Dzięki temu prawie od razu możemy domyślić się, spod czyich skrzydeł wyszedł dany smartfon czy tablet. Z czasem jednak potrzebne są zmiany, ponieważ „ograny” wygląd szybko się nudzi. Jeśli tylko wierzyć dzisiejszym przeciekom, Xperia C6 może zapoczątkować nowy rozdział w historii Sony.

Oczywiście nie można się spodziewać rewolucji, jak w przypadku Samsunga i to z prostej przyczyny. Japończycy, jak nikt inny, są przywiązani do opracowanej przez siebie ogólnej koncepcji designu swoich urządzeń i wątpliwe, żeby pokusili się o naprawdę duże zmiany. Najlepszym tego przykładem jest flagowa seria Z – każdy kolejny przedstawiciel niewiele różni się pod względem wyglądu od swojego poprzednika.

W ostatnim czasie pojawiły się pierwsze informacje o Sony Xperia C6, a dokładniej zdjęcia jej prototypu. Zdradziło nam to co nieco na temat jej wyglądu. Poniżej natomiast widać render, oparty na surowych schematach. Niestety potwierdzają się bardzo grube ramki nad i pod wyświetlaczem. Co więcej, przyciski funkcyjne mają znajdować się na ekranie – nie można to nazwać inaczej niż strasznym marnotrawstwem miejsca. Zwłaszcza, że dolna krawędź wygląda na zupełnie niezagospodarowaną, a spokojnie – trochę „na upartego” – można by tam umieścić choćby skaner linii papilarnych.

Sony Xperia C6

W przeciwieństwie do poprzedniego przecieku, tym razem ujrzeliśmy również panel tylny Sony Xperii C6. Umieszczenie oczka aparatu oraz pojedynczej diody doświetlającej LED jest podobne do tego, jaki znamy z Xperii Z5, zaś obłe krawędzie kojarzą się na przykład z Xperią M5. Jednak ogólnie cały tył sprawia wrażenie nieco odświeżonego. Być może jest to spowodowane tym, że są to rendery oparte na surowych schematach. Ostatecznie Sony może ponownie zdecydować się na taflę szkła na przodzie i tyle, które zostaną oddzielone od siebie ramką.

Co do specyfikacji technicznej Sony Xperii C6 na razie nie posiadamy żadnych potwierdzonych informacji. Mówi się jedynie o zastosowaniu 5,5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz ośmiordzeniowego procesora MediaTek Helio P10. Smartfon ma podobno zadebiutować na MWC 2016 w Barcelonie. Jeśli tak ma się stać, to już niedługo powinny dotrzeć do nas kolejne przecieki na jego temat, które zdradzą jego wszystkie tajemnice.

Źródło: @OnLeaks