Xiaomi w Redmi 4 postawi na dziesięciordzeniowego MediaTeka Helio X20 | Tabletowo.pl

Xiaomi w Redmi 4 postawi na dziesięciordzeniowego MediaTeka Helio X20

Dołącz do dyskusji 0

Równolegle pojawiają się przecieki na temat smartfonów Xiaomi, które mają zadebiutować jeszcze w tym lub już w przyszłym roku. Do pierwszej grupy należą Mi Note 2 oraz Mi 5S, natomiast do drugiej Redmi Note 4 oraz – od teraz – Redmi 4. Ptaszki właśnie nam zaćwierkały, jaki procesor będzie sercem tego ostatniego.

Jak znalazło się w tytule, Xiaomi ma postawić na dziesięciordzeniowego MediaTeka Helio X20. Pozwolę sobie przypomnieć, że układ ten składa się z dwóch rdzeni Cortex-A72 2,3 GHz, czterech Cortex-A53 2,0 GHz oraz czterech Cortex-A53 1,4 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast Mali-T880 MP4 780 MHz. W teorii mamy więc prawdziwego potwora, jednak testy pokazały, że jest on najsłabszy ze wszystkich tegorocznych, flagowych procesorów.

Z tego powodu de facto bardziej pasuje do superśredniaków niż high-endów. Dlatego też nie dziwi fakt, że Xiaomi zamierza go zastosować w Redmi 4, który ulokuje się na tej półce. Takie posunięcie zdaje się potwierdzać obecność na liście, na której wymieniono smartfony, napędzane przez ten procesor. W przeciwieństwie jednak do pozostałych, w jego przypadku nie podano informacji o przekątnej i rozdzielczości wyświetlacza, ilości pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika, matrycach aparatów głównego i przedniego, pojemności akumulatora oraz sugerowanej cenie.

Xiaomi Redmi 4 MediaTek Helio X20

Jeśli przyjrzycie się dokładniej, to na powyższej rozpisce zobaczycie też m.in. 360 N4, czyli najtańszy, dostępny obecnie na rynku smartfon z dziesięciordzeniowym procesorem MediaTek Helio X20, który – swoją drogą – doczeka się również wersji w metalowej obudowie i akumulatorem o większej pojemności. Jest jednak coś jeszcze ciekawszego.

W tabeli znalazła się także wzmianka o Meizu MX6, który ma mieć premierę 19 lipca. Według informacji, podanych w ww. rozpisce, zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 20,7 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Jest to pewną nowością, ponieważ poprzednie przecieki donosiły o dwóch wariantach: 3GB/32GB i 4GB/64GB. W przyszłym miesiącu zobaczymy więc, kto miał rację.

*Na grafice wyróżniającej Xiaomi Redmi 3

Źródło: PhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona