Ważne

Meizu MX6 dostępny będzie w dwóch wariantach

Niektóre doniesienia sugerowały, że Meizu MX6 może zadebiutować w maju. Jest to jednak już mało prawdopodobne, bowiem miesiąc ten dobiega końca i nic nie zapowiada, abyśmy w którymś z najbliższych dni mieli zobaczyć ten smartfon. Jego premiera zapewne odbędzie się w czerwcu (a więc rok po debiucie Meizu MX5). Teraz dowiadujemy się, że urządzenie trafi na rynek w dwóch wersjach.

Nie należy się jednak spodziewać diametralnych różnic, a raczej “klasycznych”. Według najnowszych doniesień, Meizu MX6 ma być bowiem dostępny w sprzedaży w wariancie z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz z 4 GB RAM i 64 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

Meizu MX6

Pozostałe parametry mają pozostać w obu przypadkach jednakowe: 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920), dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 z układem graficznym Mali-T880 MP4, aparat główny 20,7 Mpix, kamerka przednia 8 Mpix, akumulator o pojemności 3300 lub 4000 mAh oraz system operacyjny Flyme OS, bazujący na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Co ciekawe, kilkukrotnie pojawiła się też informacja, że Meizu MX6 ma kosztować 1799 juanów chińskich (około 1150 złotych bez podatku). Z uwagi jednak na dzisiejsze doniesienie, możemy założyć, że dotyczyć ona będzie podstawowego wariantu, czyli z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: Weibo

Komentarze

 • VMortens

  W aparatach to samo, co już w modelu MX4 było …

 • Foorio

  Ktos ma Meizu na Mediateku? Jak jest z aktualizacjami?

  • col

   Na mediateku chyba wszystkie ostatnie meizu chodziły. Na razie jest Flyme 5 (na loloipopie) beta na wersje europęjskie prawie na wszystkie modele. Wersja stabilna Flyme 5 jest obecnie tylko na chińskie aparaty (mają jedynie język angielski i chiński). Wielkie aktualizacje – raz do roku. Pomniejsze kilka razy do roku. Czasem niespodzianki. Kolejna wielka aktualizacja Flyme będzie oparta nie na marshmallow ale na N.

   • Paveu

    W zeszłym tygodniu ruszyła aktualizacja do wersji stabilnej Flyme 5 dla urządzeń z dystrybucji międzynarodowej. Tak gwoli sprostowania.

    • muu

     Zostaję przy 4.5. Może i zmieścili we flyme 5 więcej ikonek na pulpicie ale wszystko nie jest już tak pięknie czytelne jak to było przy 4,5 a właśnie dlatego kupiłem telefon ze flyme…

  • cyc997

   niezależnie od marki, mediatek to brak aktualizacji androida, ale cena ich układów obniża cenę końcowa nawet o kilkaset złotych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona