smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha

Nowy składany smartfon od Xiaomi może zadebiutować jako Mi Mix 4 Pro Max

Składane smartfony przestają być czymś szokującym i zdobywają coraz większą popularność. Stało się to głównie za sprawą Samsunga i jego smartfonów z serii Z Fold oraz Z Flip. Nie oznacza to jednak, że tego typu urządzenia są domeną wyłącznie tego producenta. Wiemy bowiem, że konkurencyjne Xiaomi również ma w planach pokazanie w tym roku swojego składanego smartfona, a dzięki najnowszym plotkom, dowiadujemy się o nim paru nowych, ciekawych szczegółów.

Mi Mix 4 Pro Max – czy to nazwa wyczekiwanego smartfona Xiaomi?

Jak podaje Ross Young, CEO Display Supply Chain Consultants, pierwszy składany smartfon od Xiaomi może zadebiutować pod nazwą Mi Mix 4 Pro Max. Ma być to urządzenie, którego ekran będzie składał się na zewnątrz, podobnie do Huawei Mate XS. Dostawcą tego komponentu ma być China Star, nie zaś jak mówiły poprzednie plotki, Samsung Display. Smartfon ten ma mieć podobno ekran o przekątnej 6,38 cala po złożeniu.

Inny dostawca wyświetlaczy do Mi Mix 4 Pro Max nie oznacza jednak, że Koreańczycy stracili klienta. Według Younga, nowy Mi Mix to nie jedyny składany smartfon jaki szykuje Xiaomi. Drugie urządzenie ma być nieco większe i składać się w podobny sposób jak np. Galaxy Z Fold 2, a dostawcą wyświetlaczy do niego ma być właśnie Samsung Display. Najpewniej obydwa smartfony nie zostaną pokazane jednocześnie – Mi Mix 4 Pro Max ma zadebiutować jako pierwszy.

składany smartfon Xiaomi
źródło: LetsGoDigital

Warto przypomnieć, że Xiaomi pokazało pierwszy prototyp składanego smartfona już w 2019 roku, lecz dopiero wkrótce na rynek trafi pierwszy komercyjny foldable phone tej firmy. Producent opatentował kilka różnych projektów takich urządzeń, więc ostateczny design Mi Mix 4 Pro Max może być inspirowany którymś z rysunków patentowych.

składany smartfon Xiaomi
źródło: LetsGoDigital

Jedno jest jednak pewne – niezależnie od wyglądu, świetnie wpasuje się on w serię Mi Mix, która będąc swego rodzaju poligonem testowym producenta, od zawsze oferowała nowe, ciekawe rozwiązania i niekonwencjonalny design.

Na tę chwilę nie mamy informacji na temat potencjalnej daty premiery składanego smartfona od Xiaomi.