Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Czekamy na niego. Xiaomi Redmi Note 10 na zdjęciach, jeszcze przed premierą

Najbliższe dwie ważne, smartfonowe premiery Xiaomi obejmują flagowca oraz sprzęt ze średniej półki. Największym zainteresowaniem będzie cieszył się zapewne tańszy sprzęt. Mamy szansę poznać jego wygląd i specyfikację Redmi Note 10.

Reklama

Redmi Note 10 na zdjęciach

Wygląd to pierwsze, na co zwracamy uwagę podczas przeglądania ofert ze smartfonami. I choć niemalże wszystkie są do siebie bardzo podobne, niektóre detale mogą przesądzić o tym, czy będziemy brać pod uwagę zakup konkretnego modelu. Jak więc podoba się nam Redmi Note 10?

Pierwszy rzut oka każe sądzić, że Xiaomi nie dokonało tutaj żadnej wzorniczej rewolucji. Najwyraźniej nowy Redmi Note nie będzie czerpał z charakterystycznego stylu Mi 11 – front ma wyraźną dolną „bródkę”, a z tyłu znajdziemy zestaw czterech aparatów umieszczonych na wysepce o planie prostokąta oraz wyraźnie oddzieloną dwutonową diodę LED. Krawędzie na pleckach wydają się być zaokrąglone, dla komfortu chwytu urządzenia.

Oprócz tego, zdjęcia potwierdzają też użycie baterii o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W.

Specyfikacja Redmi Note 10

Co ważne z punktu widzenia miłośników porównywania specyfikacji, zdjęcia z przecieków potwierdzają kluczowe podzespoły, które znajdą się na pokładzie Redmi Note 10. Mamy więc 6,43-calowy ekran AMOLED, procesor Qualcomm Snapdargon 678 (budowany w litografii 11 nm) oraz 48-pikselowy aparat główny, wraz z pomocniczymi obiektywami z ultraszerokim kątem oraz do zdjęć makro (nazwanym nawet Super-Macro).

Pierwsze próbki fotograficzne również można znaleźć w sieci. Wydaje się, że zwłaszcza tryb makro, uzyskiwany przy pomocy 5-megapikselowej matrycy, zasługuje na uwagę.

Zresztą nie tylko tym chwali się Xiaomi – Redmi Note 10 z całą pewnością zyska ekran odświeżający obraz w 120 Hz. Będzie chroniło go szkło Gorilla Glass, zaś sama obudowa będzie odporna na przedostanie się do środka wody i kurzu, zgodnie ze standardem IP52.

Reszta specyfikacji, choć już nie potwierdzona oficjalnie, obejmować będzie w podstawowej wersji:

  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • slot na kartę microSD
  • 8 Mpix aparat z przodu
  • system Android 10 z MIUI 12.5
  • wymiary 162,29×77,24×9,6 mm
  • wagę 198 g

Do premiery Redmi Note 10 coraz bliżej. Oficjalna prezentacja odbędzie się 4 marca.