Kończy się wsparcie producenta dla Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3 | Tabletowo.pl

Kończy się wsparcie producenta dla Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Redmi Note 3 był jednym z najlepszych smartfonów Xiaomi. Zrewolucjonizował rynek średniopółkowych konstrukcji, udowadniając, że można „tanio ORAZ dobrze”. O Mi 5 też można powiedzieć wiele dobrego. Te dwa modele nie będą już wspierane przez producenta – czas oficjalnego dostarczania aktualizacji minął.

A dokładniej – minie wraz z dostarczeniem na wspomniane modele nadchodzącej aktualizacji. Na oficjalnym forum Xiaomi przekazano:

„Wraz z MIUI Global ROM Developer Team ogłaszamy, że nie będzie kolejnych aktualizacji w programie beta dla Mi 5 oraz Redmi Note 3 (Pro), z wyjątkiem najbliższego update’u stabilnego ROM-u, który jest planowany w przyszłości. Zespół pracujący nad betą dla Mi 5 i Redmi Note 3 (Pro) zostanie przydzielony do innych zadań.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.”

Xiaomi rzeczywiście ma swoich wiernych fanów, czasem graniczące z fanatyzmem. Cieszą się oni z aktualizacji każdej wersji MIUI, jak gdyby dostawali przynajmniej nowego Androida. Firma znana jest z długiego okresu wspierania swoich urządzeń, sięgającego w przypadku niektórych modeli nawet 5 lat.

Użytkownicy forum Xiaomi już planują bunt (byle nie zbrojny) i zapowiadają, że będą chcieli wywrzeć na firmie presję, by przynajmniej były flagowiec, Mi 5, mógł być wspierany jeszcze przez jakiś czas. W razie czego, właściciele tego modelu mogą ratować się jeszcze nieoficjalnym ROM-em, ale nie wiem, czy sumienie fanów Xiaomi pozwoliłoby im zainstalować na swoim smartfonie coś innego niż MIUI.

źródło: MIUI przez Android Pure

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona