Redmi Note 7 (fot. Xiaomi)

Co mają wspólnego liczba Pi i Redmi Note 7? To data premiery smartfona w Polsce

Redmi Note 7 zadebiutował 10 stycznia 2019 roku i od razu pojawiły się pytania, kiedy smartfon trafi do sprzedaży w Polsce. Dziś polski oddział marki dał wystarczająco jasno do zrozumienia, że model ten zostanie zaanonsowany na polskim rynku za mniej niż dwa tygodnie.

Na oficjalnym profilu Mi Polska na Facebooku udostępniono grafikę z napisem „SAVE THE DATE” (pol. zapisz datę) oraz liczbą π (Pi) wraz z częścią jej rozwinięcia dziesiętnego. Jednocześnie kolorem żółtym wyróżniono kilka cyfr i liczb: 3.14, 08, 7, 660, 5, 48 i 4. Na pierwszy rzut oka wyglądają one na zupełnie przypadkowe, jednak nietrudno połączyć je w bardzo logiczną całość.

Reklama

Nadchodzi coś niezwykłego. Zbliża się coś jedynego w swoim rodzaju. To będzie coś, czego jeszcze nigdy nie było. Wiesz…

Opublikowany przez Xiaomi Polska Piątek, 1 marca 2019

Możemy mieć niemal 100% pewność, że „7” oznacza tutaj Redmi Note 7, a liczba 3.14 datę jego premiery na polskim rynku – 14 marca (2019 roku). „660” nawiązuje z kolei do zastosowanego w smartfonie procesora (Qualcomm Snapdragon 660), „48” i „5” do rozdzielczości aparatu na tyle (48 Mpix + 5 Mpix), a „08” do wielkości pojedynczego piksela w głównym oczku (0,8 µm). W przypadku „4” może zaś chodzić o ilość pamięci operacyjnej (4 GB RAM) lub liczbę tysięcy miliamperogodzin w akumulatorze (4000 mAh).

Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów

Jako że dziś jest pierwszy marca, Redmi Note 7 zadebiutuje w Polsce za mniej niż dwa tygodnie. Spodziewamy się też, że mniej więcej w tym samym czasie na polskim rynku zaanonsowany zostanie również flagowy Xiaomi Mi 9, ponieważ wiele wskazuje na to, że producent raczej nie będzie zbyt długo zwlekać z rozpoczęciem jego sprzedaży w naszym kraju.

Podobają mi się te ceny Xiaomi Mi 9 w Polsce, chociaż i tak mogłyby być o stówkę niższe

Przy okazji warto przypomnieć, że wczoraj w Indiach zaprezentowano Redmi Note 7, ale różni się on od tego, który trafi do Polski, konfiguracją aparatu głównego. W tym kraju model ten będzie bowiem miał na panelu tylnym moduł składający się z oczek o rozdzielczościach 12 Mpix (f/2.2, 1,25 µm) i 2 Mpix.

Źródło: Mi Polska