Plotki o Xiaomi Redmi Note 5. Fejk, czy nie fejk - pomarzyć zawsze można - Tabletowo.pl

Plotki o Xiaomi Redmi Note 5. Fejk, czy nie fejk – pomarzyć zawsze można

Ostatnio przeglądając komentarze na Tabletowo zauważyłem, że wielu z Was czeka na nową generację budżetowych urządzeń od Xiaomi. Nic w tym dziwnego, Redmi Note 3 Pro skradł serca swoją wydajnością, a Redmi Note 4 swoim wyglądem. Czego spodziewać się po Redmi Note 5?

Redmi Note 5 ma być wyjątkowy pod względem wydajności i wyglądu jednocześnie. Przynajmniej tak wynika z „przecieku”, choć im dłużej się mu przyglądam, tym mniej wydaje się prawdopodobny.

Ale zacznijmy od początku. Podobnie jak w poprzednikach, tak i tutaj znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD. O moc obliczeniową ma zadbać procesor Qualcomm Snapdragon 630, a w wyższej wersji – Snapdragon 660 (tak, rzekomo mają pojawić się dwa warianty tego urządzenia, w których odnajdziemy różne jednostki). Uwagę też należy poświęcić baterii, która będzie miała pojemność 3790 mAh. Na plus należy zaliczyć obecność Quick Charge 3.0 oraz USB typu C.

Nowy Redmi Note powinien też być niezły pod względem możliwości fotograficznych. Na pokładzie znajdziemy kamerę o rozdzielczości 16 Mpix Sony IMX 234 z przysłoną f/2.0. Na grafikach, które właśnie pojawiły się w sieci, Xiaomi chwali się tym, że złapanie ostrości potrwa tylko 0,3 sekundy. Na froncie natomiast zostanie umieszczony aparat 13 Mpix do selfie.

Tabletowo.pl Plotki o Xiaomi Redmi Note 5. Fejk, czy nie fejk - pomarzyć zawsze można Android Plotki / Przecieki Smartfony Xiaomi

Redmi Note 5

Obok dwóch wariantów, które różnią się procesorami, znajdą się też trzy różne wersje pamięciowe, gdzie najtańsza ma mieć 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Następnie mamy wariant z 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Najdroższą wersją będzie ta z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

Tabletowo.pl Plotki o Xiaomi Redmi Note 5. Fejk, czy nie fejk - pomarzyć zawsze można Android Plotki / Przecieki Smartfony Xiaomi

Redmi Note 5

Przejdźmy do wyglądu urządzenia. Już na pierwszy rzut oka widać, że Xiaomi postanowiło inspirować się innymi telefonami ze swojego portfolio, a mam na myśli eksflagowce. Redmi Note 5 bez wątpienia przypomina Xiaomi Mi 5 oraz Mi 5s. W tym designie odnajdziemy też kilka usprawnień, chociażby przeniesienie pasków anten na górną krawędź – tak jak ma to miejsce w iPhone 7 i Huawei P10. Zmianie uległ również czytnik linii papilarnych, bowiem znajdować się on będzie na froncie.

Tabletowo.pl Plotki o Xiaomi Redmi Note 5. Fejk, czy nie fejk - pomarzyć zawsze można Android Plotki / Przecieki Smartfony Xiaomi

Redmi Note 5

Ciężko powiedzieć coś na temat cen – trudno spekulować, gdy mamy do dyspozycji tylko grafiki. Niby widnieją na nich informacje, że smartfon w podstawowej wersji będzie kosztował 1,199 yuanów, czyli jakieś 176 dolarów, ale poważnie zastanawiam się nad tym, czy to nie przekręt. A kiedy zostanie zaprezentowany Redmi Note 5? Cóż, na pewno jeszcze w tym roku – to chyba jedyne, co można powiedzieć o dacie premiery.

Trzeba wziąć pod uwagę to, że powyższe grafiki i dane mogą być tylko projekcją czyichś życzeń na temat Redmi Note 5, gdyż ich źródła nie są uznanymi w branży. A Wy czego byście się spodziewali po tym smartfonie? Mógłby tak wyglądać?

Źródło: TechDroider; na zdjęciu wyróżniającym znajduje się Redmi Note 4

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona