Xiaomi pracuje nad nowym średniakiem ze Snapdragonem 625 i 3 GB RAM | Tabletowo.pl

Xiaomi pracuje nad nowym średniakiem ze Snapdragonem 625 i 3 GB RAM

Dołącz do dyskusji 0

W pół roku Xiaomi wypuściło na rynek łącznie 8 smartfonów (Mi 5, Mi 4S, Mi Max, Redmi 3, Redmi 3 Pro, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi Note 3 Pro). Druga połowa zacznie się za kilka dni i wygląda na to, że chiński Apple nie ma zamiaru zwalniać tempa. Oprócz flagowych Mi Note 2 i Mi 5S szykuje bowiem coś ze średniej półki.

W Geekebench dostrzeżono właśnie smartfon o bardzo mało mówiącej nazwie markw. Na szczęście dużo więcej dowiedzieć się możemy z wyszczególnionych parametrów. Dzięki temu poznaliśmy producenta i model zastosowanego procesora, ilość pamięci operacyjnej oraz rodzaj i wersję systemu operacyjnego.

W przypadku Xiaomi markw jest to – odpowiednio – Qualcomm Snapdragon 625 o częstotliwości taktowania 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506, 3 GB RAM oraz Android 6.0.1 Marshmallow. Będzie to więc pierwszy smartfon w portfolio Xiaomi, wykorzystujący ten model procesora i kolejny, który pojawi się na rynku – da się zauważyć, że producenci coraz chętniej po niego sięgają.

Xiaomi markw Geekbench

Na podstawie powyższych informacji nie można jednoznacznie stwierdzić, pod jaką nazwą zadebiutuje Xiaomi markw. Jednak z racji zastosowania średniopółkowego procesora zostanie najpewniej przypisany do mid-range’owej rodziny Redmi i z takim właśnie dopiskiem dołączy do portfolio.

*Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Redmi Note 2

Źródło: Geekbench, @rquandt przez GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona