Ważne

Xiaomi Mi 5S ma otrzymać ekran z Force Touch, podwójny aparat i metalową obudowę

W lipcu spodziewamy się premiery Mi Note 2. Mówi się, że razem z nim może zadebiutować również Mi 5S, czyli podrasowana wersja zaprezentowanego pod koniec lutego Mi 5. Nie dziwi więc, że w związku z tym zaczyna pojawiać się coraz więcej przecieków na jego temat. A te brzmią bardzo obiecująco.

Już sam Xiaomi Mi 5 jest świetnym sprzętem, ponieważ oferuje topową specyfikację oraz uwielbiane przez wielu MIUI, a to wszystko w nader atrakcyjnej cenie. Problem w tym, że choć poczyniono już pewne kroki, nadal dość często występują problemy, aby dostać go od ręki. Dlatego nieco dziwi fakt, że Xiaomi szykuje jego podrasowaną wersję. Jest to jednak na pewno dogłębnie przemyślana decyzja, więc nam nie pozostaje nic, jak czekać na niego i kolekcjonować przecieki na jego temat. A tych pojawia się coraz więcej.

Najnowsze doniesienia zdradzają nam, że Xiaomi Mi 5S ma zostać wyposażony w tej samej wielkości i o tej samej rozdzielczości wyświetlacz, co Xiaomi Mi 5 (czyli 5,15 cala Full HD), ale w jego przypadku ma on również rozpoznawać siłę nacisku, co z kolei pozwala uzyskać dodatkową funkcjonalność. Smartfon ma także otrzymać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych (rozwiązanie podobne do Snapdragon Sense ID) oraz aparat główny, składający się z dwóch obiektywów. Obudowa natomiast ma być metalowa.

Xiaomi Mi 5S

Jak widać, Xiaomi Mi 5S zaoferuje wiele ciekawych nowości. Ciekawe jednak, jak obecność tego modelu na rynku wpłynie na popularność Xiaomi Mi 5 i czy nie przyczyni się do skanibalizowania sprzedaży tego ostatniego.

*Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 5

Źródło: MyDirvers przez GizmoChina

Komentarze

 • heniek

  Na zdjęciach widzę telefon w moim guście. elegancka czerń robi dobrą robotę.

  • I†achi

   To już jest Mi5…

   • GSoil

    Ten heniek …. xD

 • Foorio

  Nie mozna skaniibalizowac czegos, czego nie ma. Ja czekam caly czas na zamowiona wersje Mi5 z ceramiczna obudowa i 4GB Ramu. Po prostu go nie ma! Jak juz jest to w sladowych ilosciach wykupowany na pniu. Czytalem o ludziach, ktorzy zamowili ten telefon na poczatku marca i czekaja do tej pory.

 • VMortens

  Co im po podwójnym aparacie jak znów odwalą fuszerę?
  Raczej nie zrobi konkurencji Mi5, bo będzie odpowiednio droższy. Nie spodziewałbym się zbyt atrakcyjnej ceny, tak jak było z Mi4s.

 • Tomasz Krzak

  Czy wiadomo kiedy ma się pojawić ten model?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona