Xiaomi wprowadza na rynek MIJIA Sports Shoes 3 – buty, które jednak nie są „inteligentne”

Kiedy myślę: „urządzenie typu wearable od Xiaomi”, od razu przychodzi mi do głowy Mi Band 4. Tym razem chodzi jednak o coś, co założymy na stopy. Chiński producent właśnie ogłosił premierę MIJA Sports Shoes 3, czyli trzeciej generacji swoich butów sportowych.

Reklama

Projekt MIJIA Sports Shoes 3 jest dość podobny do ubiegłorocznych Sports Shoes 2. Xiaomi wprowadziło pewne ulepszenia do procesu produkcyjnego, w tym do sposobu formowania podeszwy butów. Podczas niego, łączy się 6 różnych materiałów i warstw, które wspólnie tworzą jedną całość. Każda z warstw jest oddzielana za pomocą cienkiej folii poliuretanowej. Ponieważ elementy są prasowane razem z formą, but sprawia wrażenie dokładniej spasowanego niż po zwykłym klejeniu podeszwy do reszty buta.

Reklama

Buty mają zapewnić dobrą amortyzację podczas biegu oraz innych ćwiczeń. Wykorzystując lepsze techniki konstruowania i montażu obuwia, Xiaomi zapewnia, że stopa będzie dobrze utrzymywana przez korpus buta. Wykorzystany materiał jest też trwały, dzięki czemu można spokojnie prać MIJIA Sport Shoes 3 w pralce, bez obaw o uszkodzenie. Sneakersy wyposażono w odblaskowe elementy, dzięki czemu pieszy będzie lepiej widoczny podczas wieczornych i nocnych spacerów.

Niestety, nie ma żadnej informacji o tym, jakoby trzecia generacja butów MIJIA Sport Shoes miała jakąkolwiek warstwę elektroniczną. W gruncie rzeczy, już MIJIA Sport Shoes 2 nie miały takiej, choć w ich pierwszej wersji, z 2017 roku, w środku zaszyty był niewielki procesor Intel Curie, który wraz z czujnikami rejestrujował dane o aktywności użytkownika, zliczając przebyty dystans czy kroki. Zapewne dlatego MIJIA Sports Shoes 3 są stosunkowo tanie: kosztują 199 juanów, czyli w szybkim przeliczeniu, około 110 złotych.

Skoro buty Xiaomi nie są „inteligentne”, to czy bylibyście skłonni je kupić?

źródło: news.mydrivers.com przez GizmoChina