Redmi K70 Pro (źródło: Redmi)

Xiaomi znowu to robi. Poco F6 Pro będzie odgrzewanym kotletem

Rebrandy, szczególnie u chińskich producentów, nie są żadną nowością. Wygląda na to, że Xiaomi chce kontynuować swoją tradycję i Poco F6 Pro będzie „nowymi szatami” dobrze znanego już modelu smartfona. Co w takim razie zaoferuje swoim użytkownikom?

Xiaomi samo się wysypało

Zazwyczaj o specyfikacji nadchodzących smartfonów dowiadujemy się od informatorów lub doniesień, które udostępniają osoby związane z producentem. Tym razem jednak Xiaomi w bardzo specyficzny sposób zdradziło tajemnicę Poco F6 Pro. Chiński producent wypuścił publiczną aktualizację przeznaczoną dla smartfona, który jeszcze nie zadebiutował na rynku.

Chociaż na pozór z udostępnionej w mediach grafiki niewiele wynika, to jednak daje nam ona do zrozumienia dwie, bardzo istotne, kwestie. Po pierwsze, że oficjalnej premiery smartfona możemy spodziewać się już w nadchodzących miesiącach, a po drugie – widnieje tam nazwa kodowa „Vermer”. Dokładnie taka sama, jaką otrzymało inne urządzenie wyprodukowane przez jedną z submarek Xiaomi, a mianowicie Redmi K70. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Poco F6 Pro będzie rebrandem tego właśnie smartfona.

xiaomi-poco-f6-pro-aktualizacja
źródło: GSM Arena

Co zaoferuje Poco F6 Pro?

Zakładając, że te informacje się potwierdzą i nadchodzący Poco nie będzie się różnić w specyfikacji od Redmi K70, możemy spodziewać się, że producent wyposaży go w 6,67-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, o rozdzielczości 3200 x 1440 pikseli, odświeżaniu ekranu na poziomie 120 Hz, a także wsparciu dla Dolby Vision. Pod maską powinien znaleźć się Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 z układem graficznym Adreno 740. Chipset może współpracować z co najmniej 12 GB RAM oraz 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Poco F6 Pro prawdopodobnie pozwoli użytkownikom na nagrywanie filmów w jakości 8K, za pomocą 50 Mpix głównego sensora o wielkości 1/1.55-cala i przysłonie f/1.6. Ponadto na pleckach Redmi K70 będzie 8 Mpix aparat z ultraszerokokątnym obiektywem oraz 2 Mpix matryca do zdjęć makro. Z kolei nad ekranem znalazł się 16 Mpix aparat. Za dostarczanie energii do podzespołów dba 5000 mAh akumulator, który wspiera ładowanie przewodowe o maksymalnej mocy 120 W.

Warto dodać, że w Chinach, gdzie dostępny jest Redmi K70, jego cena w dniu premiery, czyli w październiku 2023 roku, wynosiła – za wariant z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej – 2499 juanów, czyli około 1380 złotych.

Jeśli jednak rebrand trafi na polski rynek, z pewnością zapłacimy za nieco sporo więcej.