smartwatch Xiaomi Mi Watch

Zegarek Xiaomi Mi Watch będzie bardzo podobny do Apple Watcha

Xiaomi nie robi sobie nic z tego, że produkty tej marki bywają niemal bliźniaczo podobne do urządzeń Apple. Nawet wydaje się, że jest to celem chińskiej marki. Wystarczy spojrzeć na grafiki nadchodzącego zegarka Mi Watch – przecież to wypisz, wymaluj Apple Watch.

Co prawda Xiaomi chętnie „inspiruje się” projektami i nazewnictwem różnych producentów, czego dało dowód nazywając niedawno jeden ze swoich monitorów Mi Surface Displayale w poniższym wypadku można już chyba mówić o pójściu na łatwiznę. Obudowa nowego zegarka Mi Watch będzie wręcz łudząco podobna do Apple Watcha.

Reklama

Oczywiście różnice też będzie można dostrzec gołym okiem, i będzie ich sporo, ale trzeba przyznać, że niewiele firm porywa się na „świętość” designu Apple Watcha i charakterystyczny dla niego, prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami koperty. Podobnie umiejscowiono także obrotową koronę z boku obudowy.

Zegarek będzie działał na systemie Wear OS, co do tej pory nie miało miejsca w urządzeniach Chińczyków. Spośród możliwości, producent wymienia procesor Snapdragon Wear 3100, wbudowane moduły Wi-Fi, GPS, NFC i eSIM. Złośliwi już szacują, ile razy dziennie trzeba będzie go podładowywać ;)

Czekamy na 5 listopada

Grafiką urządzenia podzielił się współzałożyciel Xiaomi, Lei Jun. Zostanie ono zaprezentowane w pełnej krasie podczas konferencji zaplanowanej na 5 listopada. Wtedy to, oprócz Xiaomi Mi Watch, zobaczymy także smartfon Mi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix. Trafi on do Europy pod nazwą Mi Note 10, w tym także do Polski. Prezentacja obejmie też nowy telewizor Xiaomi – Mi TV 5.

Na taki zegarek czekałem – Apple Watch series 5 (recenzja)

źródło: Lei Jun przez indiashopps.com, Android Authority