smartwatch Xiaomi Mi Watch

Zegarek Xiaomi Mi Watch będzie bardzo podobny do Apple Watcha

Xiaomi nie robi sobie nic z tego, że produkty tej marki bywają niemal bliźniaczo podobne do urządzeń Apple. Nawet wydaje się, że jest to celem chińskiej marki. Wystarczy spojrzeć na grafiki nadchodzącego zegarka Mi Watch – przecież to wypisz, wymaluj Apple Watch.

Co prawda Xiaomi chętnie „inspiruje się” projektami i nazewnictwem różnych producentów, czego dało dowód nazywając niedawno jeden ze swoich monitorów Mi Surface Displayale w poniższym wypadku można już chyba mówić o pójściu na łatwiznę. Obudowa nowego zegarka Mi Watch będzie wręcz łudząco podobna do Apple Watcha.

Zegarek Xiaomi Mi Watch będzie bardzo podobny do Apple Watcha 18

Oczywiście różnice też będzie można dostrzec gołym okiem, i będzie ich sporo, ale trzeba przyznać, że niewiele firm porywa się na „świętość” designu Apple Watcha i charakterystyczny dla niego, prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami koperty. Podobnie umiejscowiono także obrotową koronę z boku obudowy.

Zegarek będzie działał na systemie Wear OS, co do tej pory nie miało miejsca w urządzeniach Chińczyków. Spośród możliwości, producent wymienia procesor Snapdragon Wear 3100, wbudowane moduły Wi-Fi, GPS, NFC i eSIM. Złośliwi już szacują, ile razy dziennie trzeba będzie go podładowywać ;)

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Zegarek Xiaomi Mi Watch będzie bardzo podobny do Apple Watcha 19

Czekamy na 5 listopada

Grafiką urządzenia podzielił się współzałożyciel Xiaomi, Lei Jun. Zostanie ono zaprezentowane w pełnej krasie podczas konferencji zaplanowanej na 5 listopada. Wtedy to, oprócz Xiaomi Mi Watch, zobaczymy także smartfon Mi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix. Trafi on do Europy pod nazwą Mi Note 10, w tym także do Polski. Prezentacja obejmie też nowy telewizor Xiaomi – Mi TV 5.

Na taki zegarek czekałem – Apple Watch series 5 (recenzja)

źródło: Lei Jun przez indiashopps.com, Android Authority