Xiaomi nie ma szacunku do nazw produktów konkurencji. Nowy monitor to „Mi Surface Display”

O tym, jak Xiaomi zręcznie podpina się pod nazwy popularnych produktów konkurencji, można by napisać całą rozprawę. Tym razem firma nie sugeruje się marką Apple, a Microsoftem, prezentując nowy monitor Mi Surface Display.

Reklama

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę nazwę nowego produktu Xiaomi, czyli Mi Surface Display, naszym oczom ukażą się wyniki dotyczące nowego monitora gamingowego tej firmy – ze dwa albo trzy. Reszta będzie dotyczyć urządzeń z rodziny Surface od Microsoftu, i nie bez powodu – należą one do rozpoznawalnej i uznanej marki, której seria produktów sprzedawana jest już od lat.

Microsoft zaprezentował Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Neo

Xiaomi nie pierwszy raz podpina się skojarzeniowo do urządzeń premium konkurencji. Przez długi czas inspiracją dla marketingowców z Chin stanowiły nazwy produktów Apple. Pierwszy z brzegu przykład to tablety Mi Pad, które zarówno wyglądem, jak i nazwą imitowały iPady.

Tym razem Xiaomi wchodzi w kolejny segment urządzeń – monitory dla graczy, z wyraźnym nawiązaniem do Surface’ów od Microsoftu.

Xiaomi Mi Surface Display

Xiaomi Mi Surface Display

„Flagowy” monitor gamingowy Xiaomi ma duży, 34-calowy, zakrzywiony ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli. Obraz odświeżany jest w 144 Hz, a współczynnik zakrzywienia wynosi 1500R. Monitor obsługuje technologię AMD Freesync oraz tryb ograniczenia emisji niebieskiego światła.

Xiaomi twierdzi, że Mi Surface Display obsługuje 121% gamy kolorów sRGB. Dostarczany jest ze wspornikiem umożliwiającym regulację monitora w pionie oraz obracanie go. Choć nie jest to potwierdzone, Xiaomi podobno korzysta z panelu dostarczanego przez Samsunga.

Gamingowy Mi Surface Display kosztuje 2499 juanów (~1370 zł).

Xiaomi Mi Display

Drugi z monitorów nie kradnie już nazwy od Microsoftu. Ma płaski ekran o przekątnej 23,8 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczość Full HD i oferujący szeroki kąt widzenia 178 stopni. Nie ma w nim nic wyjątkowego – model ten nie ma wspornika umożliwiającego obrócenie monitora do pionu.

Tak jak Mi Surface Display, mniejszy monitor będzie dostępny w sprzedaży od 21 października – oczywiście w Chinach. Nabywcy zakupią go za 699 juanów (~390 zł).

Xiaomi Mi Display

źródło: indiashopps.com, BGR