Aparat 108 Mpix do Xiaomi CC9 Pro

Spójrzcie na ten ogromny moduł aparatu w smartfonie Xiaomi CC9 Pro

Xiaomi pokaże światu smartfon CC9 Pro z aparatem 108 Mpix już 5 listopada. Do tego czasu chwali się jego możliwościami i podsyca nastrój oczekiwania na ten wyjątkowy sprzęt. Z powodzeniem.

Xiaomi chwali się, że ma do zaprezentowania najpotężniejszy system obrazowania, jakim do tej pory dysponowały smartfony. Dziś menedżer produktowy, Lao Wei, postanowiła uzmysłowić fanom marki, z jak dużą zmianą będą mogli się liczyć.

Reklama

Matryca 108 Mpix jest ogromna

Trudno wyobrazić sobie smartfon, który będzie skrywał tak duży sensor mobilny, jak ten zaprezentowany przez Lao Wei. Matryca jest znacznie większa od największego modułu używanego obecnie przez Xiaomi, o rozdzielczości 48 Mpix.

Czujnik 108 Mpix ma naprawdę spore rozmiary – powierzchnia matrycy jest dwukrotnie większa od aparatu z 48 Mpix. Całość będzie potrzebowała również dużej ramki, niezbędnej do osadzenia matrycy w obudowie smartfona. Do tego trzeba przypomnieć, że zdjęcia wykonane aparatem o takiej rozdzielczości będą dość „ciężkie”. Pojedyncza fotografia może zająć nawet 22 MB miejsca.

Xiaomi chce być pierwsze

Xiaomi CC9 Pro będzie korzystać z sensora ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm. Będzie on w stanie wychwycić więcej szczegółów w warunkach słabego oświetlenia niż mniejsze matryce. Technologia Tetracel, domyślnie włączona, będzie łączyć dane z czterech pikseli w jeden, dzięki czemu zdjęcia wyjściowe będą zapisywać się w rozdzielczości 27 Mpix. Jak zaręcza producent, model CC9 Pro będzie pierwszym smartfonem z takim aparatem, produkowanym seryjnie.

Oprócz powyższego sensora, smartfon będzie dysponował jeszcze dwoma aparatami, 13 Mpix i 8 Mpix – pierwszy to obiektyw szerokokątny, a drugi jest teleobiektywem. Nadchodzący Xiaomi Mi CC9 Pro ma dostać procesor Snapdragon 739G z 6 GB pamięci RAM i ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala.

Ciekawe, że Xiaomi tak bardzo chce wyjść na prowadzenie, jeśli chodzi o aparaty w smartfonach. Co prawda firmie jeszcze sporo brakuje, by być tą, która oferuje najlepszej jakości obiektywy mobilne, ale nikt nie może odmówić jej ambicji.

Specyfikacja Xiaomi CC9 Pro zrobi na Was wrażenie

źródło: news.mydrivers.com przez GizChina, GizmoChina