fot. Weibo

Ta linia smartfonów miała umrzeć, ale będzie inaczej – Xiaomi Mi Note 10 trafi do Polski

Seria smartfonów Xiaomi Mi Note wydawała się martwa – producent już od długiego czasu nie zaprezentował ani nie zapowiedział żadnego urządzenia z tej linii. A tu proszę: Mi Note 10 nie dość, że się pojawi, to będzie dostępny w Polsce.

Wiadomości te pochodzą z oficjalnego profilu Xiaomi Polska na Facebooku. Są o tyle ciekawe, że przecież seria Mi Note wydawała się być wygaszona przez producenta – miał on skupić się na rozwijaniu flagowej i średniopółkowej rodziny Mi oraz tańszych urządzeń z podmarki Redmi. Cóż, najwyraźniej siła sentymentu do marki Mi Note jest na tyle duża, że firma postanowiła jeszcze raz zweryfikować swoje podejście.

Reklama

Okazało się to konieczne z powodu Xiaomi Mi CC9 Proktóry będzie miał swoją chińską premierę 5 listopada. W Europie będzie on najwyraźniej sprzedawany pod nazwą Xiaomi Mi Note 10. Choć zapowiedź producenta bezpośrednio na to nie wskazuje, takie wnioski można wyciągnąć, porównując spodziewaną specyfikację smartfona z tym, co ma oferować  Mi CC9 Pro.

Chodzi przede wszystkim o to, że Mi Note 10 mam mieć aż 5 sensorów aparatu, z czego jeden będzie dysponował matrycą 108 Mpix, czyli taką samą, jak Mi CC9 Pro.

Trudno wypowiadać się o innych szczegółach specyfikacji, biorąc pod uwagę fakt, że Mi Note 10 może w jakichś aspektach różnić się od swojego chińskiego pierwowzoru. Jeśli jednak zachowa specyfikację Mi CC9 Pro, to zobaczymy go w Polsce z ekranem AMOLED o przekątnej 6,4 cala, procesorem Snapdragon 730 (lub Snapdragonem 739G) oraz 6 GB pamięci RAM na pokładzie.

Xiaomi CC9 Pro teaser
Zapowiedź premiery Xiaomi CC9 Pro (źródło: Xiaomi Weibo)

W nadchodzących tygodniach na pewno dowiemy się więcej szczegółów na temat premiery Mi Note 10 w Polsce, a 5 listopada poznamy dokładną specyfikację jego „starszego bliźniaka”.

Premiera Xiaomi Mi Note 10 w Polsce 14 listopada

Xiaomi doprecyzowało datę premiery Mi Note 10 w naszym kraju. Odbędzie się w czwartek 14 listopada. Szykujcie się!

źródło: Xiaomi Polska
zdjęcie tytułowe: Xiaomi Mi CC9 Pro