Xiaomi Mi Watch Color smartwatch
Xiaomi Mi Watch Color (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Watch Revolve – wkrótce premiera w Europie

Na początku 2020 roku Xiaomi zaprezentowało Mi Watch Color, który zapowiadał się bardzo obiecująco, lecz w momencie oficjalnej premiery okazało się, że jednak nie wgrano do niego Wear OS by Google. Ponad pół roku po jego debiucie dowiadujemy się, że smartwatch trafi do Europy pod nieco inną nazwą – Xiaomi Mi Watch Revolve.

Kiedy Xiaomi wprowadzało na chiński rynek Mi Watch Color, nie zapowiadało, że smartwatch pojawi się również w innych krajach. Szanse na to malały z każdym kolejnym tygodniem, aż wszyscy zdążyli całkowicie o nim zapomnieć.

Xiaomi Mi Watch Revolve zmierza do Europy

Mi Watch Color przypomniał o sobie niespodziewanie w zupełnie nieoczekiwany sposób. Serwis xda-developers, w najnowszym wydaniu aplikacji Mi Watch, odnalazł bowiem na liście obsługiwanych urządzeń smartwatch o nazwie Xiaomi Mi Watch Revolve, który wygląda dokładnie tak samo jak pierwowzór.

Co ciekawe, wraz z nim na liście znajduje się Xiaomi Mi Smart Band 4C, który podobno ma być europejską wersją dostępnej w Indiach opaski Redmi Band.

Xiaomi Mi Watch Revolve Mi Watch app
Xiaomi Mi Watch Revolve w aplikacji Mi Watch (źródło: xda-developers)

Co więcej, na hiszpańskojęzycznym kanale eSavants w serwisie YouTube pojawił się nawet film z tym smart-zegarkiem w roli głównej. Jego autor zakupił Xiaomi Mi Watch Revolve na platformie AliExpress za ~90 euro, co jest równowartością ~400 złotych.

Xiaomi Mi Watch Revolve – specyfikacja

Jeżeli Xiaomi nie wprowadzi zmian w specyfikacji, to europejska wersja Mi Watch Color powinna zaoferować to samo, co pierwowzór, czyli m.in. 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454×454 pikseli, wodoszczelną obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, pulsometr i akumulator o pojemności 420 mAh, który ma wystarczyć na do 14 dni działania na jednym ładowaniu.

Xiaomi Mi Watch Color smartwatch
Xiaomi Mi Watch Color (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Watch Color nie ma na pokładzie GPS, ale za to oferuje moduł NFC. Jeżeli Xiaomi zastosuje podobny trik, co w przypadku Xiaomi Mi Band 4 NFC w Rosji, to są szanse na obsługę płatności zbliżeniowych. To na razie jednak nic pewnego i przesądzonego.