smartwatch Xiaomi Mi Watch Color
Xiaomi Mi Watch Color (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Watch Color oficjalnie i jednak bez systemu Wear OS

Xiaomi Mi Watch Color zostanie oficjalnie zaanonsowany przez producenta dopiero jutro, ale już dziś opublikowano stronę mu poświęconą, która zdradza wszystko na jego temat (cenę również). Najistotniejszą informacją w jego przypadku jest to, że w przeciwieństwie do Xiaomi Mi Watch jednak nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google.

Xiaomi Mi Watch Color – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli (podobny ekran ma Huawei Watch GT 2). Koperta ma zaś średnicę 46,2 mm i jest wykonana ze stali nierdzewnej w kolorze czarnym lub srebrnym (pierwszy ma gładkie wykończenie, podczas gdy drugi fakturę przypominającą szczotkowane aluminium). Klienci dostaną do wyboru wiele różnych pasków (niektóre będą dwukolorowe), a do tego ponad 110 cyfrowych tarcz (w tym z bardzo popularnymi w Chinach motywami) – producent chwali się, że dzięki temu można stworzyć aż 1540 konfiguracji.

smartwatch Xiaomi Mi Watch Color
Xiaomi Mi Watch Color (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Watch Color nie ma potężnego wnętrza, ponieważ go nie potrzebuje – Xiaomi niestety nie zdecydowało się na zainstalowanie na nim systemu Wear OS by Google. Interfejs przypomina jednak MIUI For Watch, aczkolwiek to nie jest dokładnie to samo oprogramowanie. Producent pozostawił moduł NFC, który przyda się w Chinach m.in. w komunikacji publicznej. Mieszkańcy Państwa Środka będą mogli także korzystać z pomocy inteligentnego asystenta Xiao AI (odpowie na przykład na zadawane pytania i obsłuży urządzenia z segmentu smart home).

Xiaomi Mi Watch Color oczywiście oferuje monitorowanie aktywności fizycznej i kondycji organizmu – użytkownicy dostaną do dyspozycji 10 trybów sportowych (ze śledzeniem pozycji za pomocą GPS i Glonass), ocenę snu i opcję mierzenia pulsu przez całą dobę. Będą też mogli pływać ze smartwatchem na nadgarstku, ponieważ jest on odporny na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Kolejną mocną stroną tego zegarka ma być czas pracy – na pojedynczym ładowaniu ma działać nawet do 22 dni (przy typowym użytkowaniu do 14 dni, a przy włączonych trybach sportowych do 22 godzin). Baterię o pojemności 420 mAh ładuje się na dedykowanej podstawce przez złącze magnetyczne.

Xiaomi Mi Watch Color – cena

Sugerowaną cenę tego smartwatcha ustalono na 799 juanów, co jest równowartością ~420 złotych. Dla porównania, Xiaomi Mi Watch kosztuje 1299 juanów. Na razie nie wiadomo, czy trafi on do sprzedaży w innych krajach. Przedsprzedaż Xiaomi Mi Watch Color w Chinach już się rozpoczęła.

Źródło: Xiaomi