Koncept Xiaomi Mi Mix Alpha Pro (fot. Let's Go Digital)

Trzeba to przyznać – ten projekt Xiaomi Mi Mix Alpha Pro wygląda kosmicznie

Być może kojarzymy taki smartfon jak Xiaomi Mi Mix Alpha, który wyglądał tak, jakby ktoś owinął smartfon elastycznym ekranem i pozostawił niewiele miejsca na aparaty i przyciski. Bazując na szkicach patentowych producenta, stworzono wizualizację jego następcy – Xiaomi Mi Mix Alpha Pro.

Piękna wizualizacja konceptu Xiaomi

Mi Mix Alpha jest prawdziwym, działającym urządzeniem. Zbyt drogim w produkcji i kompletnie nieopłacalnym dla Xiaomi, ale jednak takim, które można było w niektórych miejscach obejrzeć na żywo (także w Polsce), a nieliczni mieli szansę nawet go używać. Pojawiają się głosy, że producent pracuje nad jego następcą, charakteryzującym się znacznie lepszym aparatem głównym.

Koncept Xiaomi Mi Mix Alpha 2 (fot. Let’s Go Digital)

Plotki o Xiaomi Mi Mix Alpha 2 podłapał portal Let’s Go Digital i przygotował urzekającą wizualizację tego, co w prosty sposób próbowały przekazać projekty patentowe. Twórcy grafik nazwali swoją wersję tego pomysłu mianem Xiaomi Mi Mix Alpha Pro.

To, co przyciąga uwagę, to wręcz ogromny aparat główny z tyłu urządzenia. Przypomina bardziej rozwiązania stosowane w lekkich korpusach aparatów kompaktowych niż te spotykane w smartfonach. Co prawda grafiki wskazują na sensor z matrycą 108 Mpix, ale jego istnienia potwierdzić się nie da – to wciąż tylko i aż zręcznie przygotowane wizualizacje.

Inne cechy smartfona z renderów obejmują wyświetlacz, wypełniający cały przedni panel urządzenia i zachodzący na boki. Więcej niż pół tylnej części obudowy również zajmuje ekran, ustępując jedynie miejsca wydatnemu modułowi aparatu.

Całość prezentuje się wręcz nieziemsko, ale trzeba pamiętać, że tego typu sprzęt właściwie nie ma szans na normalną dystrybucję. Produkowany w takiej formie, osiągnąłby zapewne poziom cen przewyższający najdroższe składane smartfony. Choć pomarzyć można.