Cyferki z AnTuTu sugerują, że Xiaomi Mi Mix 2S będzie prawdziwą bestią w kwestii wydajności 16
Xiaomi Mi Mix 2 (fot. Xiaomi)

Cyferki z AnTuTu sugerują, że Xiaomi Mi Mix 2S będzie prawdziwą bestią w kwestii wydajności

Plotka głosi, że podczas targów MWC 2018 w Barcelonie Xiaomi zaprezentuje Mi Mix 2S ze Snapdragonem 845. Doniesienia na temat jego rychłej premiery wydają się coraz bardziej prawdopodobne, ponieważ smartfon został przetestowany w AnTuTu. Co więcej, jego wynik jest wręcz oszałamiający.

Przyznaję, że osobiście wątpiłem, że Xiaomi zaprezentuje model Mi Mix 2S, ponieważ byłaby to zupełna nowość w tej serii. Z drugiej strony, na podobny krok zdecydowano się w przypadku flagowej linii Mi. Konkretniej mam tu na myśli Mi 5S, którego producent wyposażył m.in. w nowszy procesor (Qualcomm Snapdragon 821 vs Snapdragon 820 w Mi 5). Wiele wskazuje na to, że wkrótce doświadczymy tzw. powtórki z rozrywki, z tą różnicą, że tym razem w rodzinie Mi Mix.

O ile jednak różnica w wydajności pomiędzy Mi 5 i Mi 5S nie była aż tak duża, tak Mi Mix 2 i Mi Mix 2S będzie dzielić przepaść rozmiarów Wielkiego Kanionu w Kolorado. W sieci pojawił się bowiem zrzut z AnTuTu i widać na nim, że nadchodząca nowość wykręciła w tym benchmarku łącznie aż… 270461 punktów! Wynik dosłownie powala na kolana, ponieważ poprzednik osiągał w testach aż 100 tysięcy punktów mniej! Co więcej, dzięki Snapdragonowi 845 na pokładzie smartfon wyprzedził nawet iPhone’a 8 Plus i to o ponad 50 tysięcy punktów.

To znaczy tak to wygląda na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości trzeba odnotować, że w tym przypadku wykorzystano nowszą wersję AnTuTu i wyników z niej nie można porównywać z cyferkami z poprzednich wydań. Abyście jednak mieli jakieś porównanie dodam, że Huawei Mate 10 Pro z Kirinem 970 wykręcił ~218 tysięcy punktów.

Cyferki z AnTuTu sugerują, że Xiaomi Mi Mix 2S będzie prawdziwą bestią w kwestii wydajności 17
Rzekomy wynik Xiaomi Mi Mix 2S w AnTuTu (fot. @UniverseIce)

Naturalnie pojawiają się wątpliwości, czy powyższy zrzut ekranu nie jest fałszywką, lecz @UniverseIce, który go opublikował, zarzeka się, że jego przyjaciel pracuje dla AnTuTu, co rozumiem, jako deklarację prawdziwości powyższych informacji. Normalnie pominąłbym takie doniesienie, lecz @UniverseIce ma dobre źródła i osobiście jestem skory mu uwierzyć.

Na koniec wypada jeszcze dodać, że mimo wykręcenia ponad 270 tysięcy punktów w AnTuTu, Xiaomi Mi Mix 2S niekoniecznie może być najszybszym smartfonem na rynku, a przynajmniej nie jedynym. Pamiętajmy bowiem, że 25 lutego 2018 roku (również przy okazji targów MWC 2018 w Barcelonie) Samsung zaprezentuje Galaxy S9 i Galaxy S9+, które także napędzać ma Snapdragon 845 na spółkę z Exynosem 9810 (który – niewykluczone – może być jeszcze szybszy). Oczywiście to wciąż tylko cyferki, ale przyznajcie, że jest na co popatrzeć ;)

Zainteresowanych zachęcam przy okazji do zapoznania się z >październikowym rankingiem AnTuTu<.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Mi Mix 2

Źródło: @UniverseIce, GSMArena